×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Flavamed (tabletki musujące) - Ambroxoli hydrochloridum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład chlorowodorek ambroksolu
Postać tabletki musujące
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Choroby płuc
Otolaryngologia
Działanie wykrztuśne
rozrzedza zalegającą wydzielinę
Zamów w doz.pl Flavamed, 60 mg, tabletki musujące, 10 szt.

Wskazania do stosowania

Choroby płuc i oskrzeli, przebiegające z zaburzeniami wytwarzania i transportu śluzu.

Dawkowanie

Doustnie, po posiłku, po uprzednim rozpuszczeniu tabletki w szklance ciepłej lub zimnej wody. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia w czasie pierwszych 2-3 dni 1/2 tabletki 3 razy na dobę. Następnie 1/2 tabletki 2 razy na dobę. U dorosłych, jeśli to konieczne, dawkę można zwiększyć do 1 tabletki leku 2 razy na dobę.

Uwaga! Nie stosować leku bezpośrednio przed snem. Tabletkę musującą można dzielić na połowy. Z powodu dużej zawartości substancji czynnej leku Flavamed nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Uwaga! Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 4-5 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na chlorowodorek amroksolu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, zaburzenia transportu śluzu w oskrzelach i dużą ilością wydzieliny (np. w rzadko występującym zespole nieruchomych rzęsek), chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, fenyloketonurię (preparat stanowi źródło fenyloalaniny).

Gdy przyjmujesz leki przeciwkaszlowe.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Skutki uboczne

Niezbyt często: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle żołądka, wymioty), reakcje nadwrażliwości. Bardzo rzadko: ciężkie reakcje alergiczne.

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.