×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

VitaCea - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład witamina C (kwas askorbinowy)
Postać krople
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Pediatria
Działanie uzupełnia dietę w witaminę C
Zamów w doz.pl VitaCea, krople dla dzieci od 1 m-ca, 30 ml

Wskazania do stosowania

Stany niedoboru witaminy C w organizmie. Zwiększona zachorowalności na grypę i przeziębienie, spadek odporności, w okresie wzmożonego zapotrzebowania np. przy sztucznym karmieniu niemowląt; w okresie intensywnego wzrostu, przy braku apetytu. Jako uzupełnienie ubogiej diety w warzywa i owoce cytrusowe, podczas rekonwalescencji, osłabienia wiosennego.

Dawkowanie

Doustnie, w trakcie lub po posiłku. Dzieci od 1 miesiąca życia do 3 lat 5 kropli na dobę (krople należy dodać do butelki lub podać na łyżce z mlekiem lub z sokiem). Dzieci powyżej 3 roku życia 10 kropli na dobę. Dzieci w wieku szkolnym i młodzież 15 kropli na dobę.

 

Nie podawać dzieciom poniżej 1 miesiąca życia.

 

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

 

Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.