×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

CellCept - Mycophenolas mofetil - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład mykofenolan mofetylu
Postać tabletki
kapsułki
proszek do sporządzania zawiesiny doustnej
Kategoria Przeciwnowotworowe i immunomodulujące
Specjalności Immunologia kliniczna
Działanie immunosupresyjne
Zamów w doz.pl CellCept, kapsułki, 250 mg, 100 szt
CellCept, tabletki powlekane, 500 mg, 50 szt

Wskazania do stosowania

Zapobieganie ostremu odrzucaniu przeszczepów narządów (nerka, serce, wątroba) w skojarzeniu z cyklosporyną i kortykosteroidami.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkowanie i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.

Uwaga! W trakcie leczenia należy ograniczyć przebywanie na słońcu, korzystanie z solarium.

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na mykofenolan mofetylu, kwas mykofenolowy lub którykolwiek składnik preparatu.

Gdy przyjmujesz inne leki immunosupresyjne, acyklowir, probenecyd, leki zobojętniające sok żołądkowy, cholestyraminę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Uwaga! W trakcie leczenia nie należy stosować żywych szczepionek.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.W ciąży stosować wyłącznie w przypadku, gdy korzyści z leczenia przewyższają potencjalne ryzyko. Nie stosować podczas karmienia piersią. Przed rozpoczęciem stosowania leku, podczas leczenia i przez 6 tygodni po jego zakończeniu należy stosować skuteczną metodę antykoncepcji.

Skutki uboczne

Biegunka, nudności,wymioty, nadkażenia grzybicze, zakażenia wirusowe i bakteryjne, gorączka,dreszcze, złe samopoczucie, ból głowy, objawy grypopodobne, zmniejszenie masy ciała, obrzęk, małopłytkowość, niedokrwistość, nieprawidłowa czynność nerek i/lub wątroby, trądzik, utrata włosów, depresja, splątanie, pobudzenie, lęk, zapalenie żył.

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.