×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Hyaluron Hexal - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład hialuronian sodu
Postać roztwór do wstrzykiwań dostawowych
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
Działanie poprawia właściwości smarujące płynu maziowego

Wskazania do stosowania

Bóle i ograniczona ruchomość stawów, spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi i pourazowymi w stawach zawierających błonę maziową, np. w stawie kolanowym.

Dawkowanie

Dostawowo. Preparat powinien być podawany wyłącznie przez lekarza. Należy ściśle stosować technikę jałowego podawania leku. Preparat należy wstrzykiwać do zajętego stawu raz w tygodniu, podając łącznie 3-5 iniekcji. Jednocześnie można leczyć kilka stawów. Przed wykonaniem iniekcji usunąć ze strzykawki pęcherzyki powietrza. 

 

W zależności od zaawansowania choroby stawu, korzystne działanie cyklu leczenia, obejmującego 3-5 wstrzyknięć dostawowych, utrzymuje się co najmniej 6 miesięcy. W razie potrzeby cykl leczenia można powtórzyć. W razie wystąpienia wysięku w stawie zaleca się jego zmniejszenie (odprowadzenie płynu) przed wykonaniem iniekcji, zastosowanie okładów z lodu a podawanie preparatu można rozpocząć po dwóch lub trzech dniach.

 

Podobnie jak przy innych inwazyjnych zabiegach na stawach zaleca się, aby w ciągu 48 godzin po wykonaniu wstrzyknięcia pacjent unikał forsownego czy długotrwałego (powyżej 1 godziny), obciążającego wysiłku, jak np. jogging lub gra w tenisa. Podobnie jak przy stosowaniu wszelkich inwazyjnych metod leczenia chorób stawów, pacjent powinien przez okres 48 godzin po wstrzyknięciu dostawowym preparatu zaniechać wykonywania czynności, wymagających dużego wysiłku albo dłużej trwających (tzn. ponad 1 godzinę) form aktywności fizycznej z obciążeniem, takich jak jogging lub gra w tenisa.

 

 

Poinformuj lekarza

Gdy wystąpiła nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu.

Skutki uboczne

Preparat nie zawiera białka kurzego.