×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Tribux - Trimebutinum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład trimebutyna
Postać tabletki
granulat do przygotowania zawiesiny doustnej
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie reguluje pracę jelit
Zamów w doz.pl Tribux, 100 mg, tabletki, 30 szt.
Tribux, 100 mg, tabletki, 60 szt,

Wskazania do stosowania

Zaburzenia motoryki przewodu pokarmowego, określane jako zespół jelita drażliwego. Zaburzenia czynnościowe dróg żółciowych i przewodu pokarmowego: niestrawność, biegunka, zaparcia, bóle brzucha, stany skurczowe jelit.

Dawkowanie

Doustnie. Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką przegotowanej wody. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na lek.

 

Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w pierwszym trymestrze ciąży.

Skutki uboczne

Rzadko mogą wystąpić skórne reakcje alergiczne, wymioty, osłabienie.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.