Gyno-Pevaryl (krem) - Econazoli nitras - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład ekonazol
Postać krem dopochwowy
Kategoria Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe
Specjalności Ginekologia i położnictwo
Działanie przeciwgrzybicze

Wskazania:

Grzybicze zapalenie sromu i pochwy. Grzybicze zapalenie żołędzi.

Dawkowanie:

Dopochwowo przy pomocy aplikatora, wieczorem. Zalecane jest jednoczesne leczenie partnera. Mężczyźni: umyć i osuszyć prącie, a następnie nałożyć krem na żołądź i napletek. Czas trwania kuracji ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: podrażnienie, zaczerwienienie, świąd i uczucie pieczenia. Nie zaleca się jednoczesnego stosowania preparatu z wykonanymi z lateksu i plemnikobójczymi środkami antykoncepcyjnymi. Preparat może zmniejszać skuteczność tego rodzaju zabezpieczenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy stosujesz miejscowo inne leki przeciwgrzybicze. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W I trymestrze ciąży można stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności. W II i III trymestrze ciąży można stosować, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.