Ventavis - Iloprostum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład iloprost
Postać płyn do inhalacji z nebulizatora
Kategoria Krew i układ krwiotwórczy
Specjalności Kardiologia
Działanie hamuje agregację płytek krwi
rozszerza naczynia krwionośne

Wskazania:

W celu poprawy wydolności wysiłkowej i zmniejszenia objawów u pacjentów z pierwotnym nadciśnieniem płucnym.

Dawkowanie:

Wziewnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Niedociśnienie, kaszel, ból i zawroty głowy, szczękościsk, ból w klatce piersiowej, ból gardła lub krtani, podrażnienie gardła.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby układu sercowo-naczyniowego, choroby wątroby i/lub serca. Gdy przyjmujesz leki obniżające ciśnienie tętnicze, leki przeciwzakrzepowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.