Erazaban - Docosanolum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład dokozanol
Postać krem
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwwirusowe
Zamów w doz.pl Erazaban 10 % (100 mg/g), krem, 2 g (tuba)

Wskazania:

Leczenie wczesnych objawów wargowych zakażeń opryszczki zwykłej (opryszczka wargowa) u pacjentów z prawidłową odpornością.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Nakładać preparat na zmiany opryszczkowe na wargach 5 razy na dobę (w odstępach około 3 godzin w ciągu dnia). Leczenie należy rozpocząć jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych objawów (ból, palenie, świąd, mrowienie, zaczerwienienie). Leczenie należy kontynuować do wygojenia zmian, na ogół od 4 do 6 dni, lub maksymalnie przez 10 dni.   Unikać nakładania w pobliżu oczu lub do oczu. Nie ma doświadczeń ze stosowaniem leku u dzieci poniżej 12 lat.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują bóle głowy oraz działania niepożądane w miejscu nałożenia kremu: suchość skóry, wysypki i inne zaburzenia skóry.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na dokozanol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.