Erazaban 10 % (100 mg/g), krem, 2 g (tuba)
Erazaban 10 % (100 mg/g), krem, 2 g (tuba)
16.99 zł

Erazaban 10 % (100 mg/g), krem, 2 g (tuba)

Erazaban 10 % (100 mg/g), krem, 2 g (tuba)
16.99 zł
BEZPŁATNIE

Erazaban - Docosanolum - zastosowanie i działanie

Skład:

dokozanol

Postać:

krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwwirusowe

Wskazania:

Leczenie wczesnych objawów wargowych zakażeń opryszczki zwykłej (opryszczka wargowa) u pacjentów z prawidłową odpornością.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Nakładać preparat na zmiany opryszczkowe na wargach 5 razy na dobę (w odstępach około 3 godzin w ciągu dnia). Leczenie należy rozpocząć jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych objawów (ból, palenie, świąd, mrowienie, zaczerwienienie). Leczenie należy kontynuować do wygojenia zmian, na ogół od 4 do 6 dni, lub maksymalnie przez 10 dni.   Unikać nakładania w pobliżu oczu lub do oczu. Nie ma doświadczeń ze stosowaniem leku u dzieci poniżej 12 lat.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują bóle głowy oraz działania niepożądane w miejscu nałożenia kremu: suchość skóry, wysypki i inne zaburzenia skóry.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na dokozanol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Opis

Erazaban to nowy lek na opryszczkę, który działa wcześniej w porównaniu do profilu działania innych leków na opryszczkę.

 

Skład

1 g kremu zawiera 100 mg dokozanolu.
Inne składniki: sacharozy stearynian i distearynian, lekki olej mineralny, glikol propylenowy, alkohol benzylowy i woda oczyszczona.

Dawkowanie

Na miejsca występowania zmian na twarzy i wargach już w momencie pojawienia się pierwszych objawów (mrowienie, pieczenie, świąd, kłucie, zaczerwienienie).
5 razy dziennie (średnio co 3 godziny w ciągu dnia), aż do całkowitego wyleczenia opryszczki zwykle przez 4-6 dni, jednak nie dłużej niż 10 dni.

Szybko się wchłania, nie pozostawiając białych śladów.

Działanie

Wykazano, że komórki traktowane dokozanolem są odporne na zarażenia wirusami z otoczką lipidową, takimi jak wirus HSV-1. Dokozanol stosowany 5 razy dziennie jest bezpieczny i skuteczny w leczeniu nawracającego zakażenia wirusem opryszczki pospolitej.

Erazaban zmniejsza uciążliwe objawy opryszczki, takie jak: ból, mrowienie, kłucie oraz  świąd, szybko się wchłania i nie pozostawia  śladów na ustach. Ponadto, posiada właściwości nawilżające.

Erazaban działa najskuteczniej, gdy zostanie zastosowany w chwili wystąpienia wczesnych objawów opryszczki.

Dzięki obecności dokozanolu 10% Erazaban wzmacnia barierę ochronną zdrowej komórki skóry i nie pozwala wirusowi opryszczki wniknąć do jej wnętrza. W ten sposób zapobiega namnażaniu się wirusa, dzięki czemu skraca czas trwania i może łagodzić przebieg opryszczki.

Wskazania

Dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia do samodzielnego leczenia opryszczki.

Przeciwwskazania

Nie stosować jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrazliwość na którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane

Zaburzenia układu nerwowego: bardzo często: ból głowy.
Zaburzenia skóry: często: zaburzenia skóry obejmujące suchość skóry, wysypki oraz obrzęk twarzy występujące w miejscu nałożenia kremu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Erazaban 10% Krem może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ciąża i karmienie piersią

Można go stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Dla dzieci powyżej 12. roku życia.

Producent

HEALTHCARE BRANDS INT.LTD

Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Część ciała
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT