Rivotril (tabletki) - Clonazepamum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład klonazepam
Postać tabletki
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Neurologia
Działanie przeciwdrgawkowe
nasenne

Wskazania:

Padaczka, bezsenność, zaburzenia snu, w chorobach, w których występuje wzmożone napięcie mięśniowe.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Zmęczenie, senność, osłabienie, zawroty głowy, zaburzenia pamięci, pobudzenie, drażliwość, zaburzenia koncentracji, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nietrzymanie moczu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na klonazepam lub pozostałe składniki preparatu, miastenię, choroby nerek i/lub wątroby, przewlekłe schorzenia układu oddechowego. Gdy przyjmujesz inne leki przeciwpadaczkowe, nasenne, uspakajające, przeciwdepresyjne, doustne środki antykoncepcyjne. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.