×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Onymax - Terbinafinum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład chlorowodorek terbinafiny
Postać tabletki
Kategoria Dermatologia
Specjalności Medycyna rodzinna
Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwgrzybicze

Wskazania do stosowania

Grzybice skóry: grzybice tułowia, podudzi i stóp. Grzybicze zakażenia paznokci.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na terbinafinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby nerek i/lub wątroby.

 

Gdy przyjmujesz rifampicynę, cymetydynę, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, beta-adrenolityki, doustne leki antykoncepcyjne. Preparat stosowany jednocześnie z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi może wywoływać zaburzenia menstruacyjne (krwawienia międzymiesiączkowe, nieregularne cykle). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży dopuszcza się stosowanie jedynie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Ból głowy, brak łaknienia, niestrawność, nudności, bóle brzucha, biegunka, wysypka, pokrzywka, przemijające zaburzenia smaku, bóle mięśni.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.