Nasobec - Beclometasoni dipropionas - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład beklometazon
Postać aerozol do nosa
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Otolaryngologia
Medycyna rodzinna
Alergologia
Działanie przeciwzapalne
przeciwalergiczne

Wskazania:

Profilaktyka i leczenie przewlekłego alergicznego nieżytu nosa.

Dawkowanie:

Donosowo. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Nie zaleca się stosowania u dzieci do ukończenia 6 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Suchość i podrażnienie błon śluzowych nosa i gardła, rzadko zwiększenie ciśnienia śródgałkowego, jaskra.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na beklometazon lub pozostałe składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować wyłącznie w przypadku, gdy przewidywane korzyści przewyższają ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.