Nalergine - Loratadinum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład loratadyna
Postać tabletki
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Alergologia
Działanie przeciwalergiczne

Wskazania:

Objawowe leczenie alergicznego nieżytu nosa i przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Dawkowanie:

Doustnie. Doustnie dorośli i dzieci od 7 roku życia: 10 mg raz dziennie; dzieci 3-6 rok życia: 5 mg raz dziennie. Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia. Preparat należy odstawić na 7 dni przed wykonaniem testów skórnych.

Możliwe skutki uboczne:

Ból głowy, zmęczenie, suchość błony śluzowej jamy ustnej, senność. Lek może upośledzać zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na loratadynę. Gdy przyjmujesz leki przeciwgrzybicze (itrakonazol, ketokonazol), erytromycynę, klarytromycynę, cymetydynę, leki moczopędne. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.