Nalcrom - Natrii cromoglicas - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład kromoglikan disodowy
Postać kapsułki
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Alergologia
Pediatria
Gastroenterologia
Działanie przeciwalergiczne

Wskazania:

Alergia pokarmowa. Wspomagająco w leczeniu przewlekłych chorób zapalnych jelita grubego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek podaje się na 15 minut przed posiłkami lub tuż przed spożyciem potencjalnie szkodliwego pokarmu. Zaleca się rozpuścić zawartość z przepisanej liczby kapsułek w 10-20 ml gorącej wody, a następnie (tuż przed wypiciem) rozcieńczyć otrzymany roztwór chłodną wodą do 50-100 ml. Kapsułki można także połykać w całości. Preparatu nie należy stosować u wcześniaków i noworodków.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, zaczerwienienie skóry, pokrzywka, bóle stawów.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kromoglikan disodowy. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.