Fugerel - Flutamidum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład flutamid
Postać tabletki
Kategoria Przeciwnowotworowe i immunomodulujące
Specjalności Onkologia kliniczna
Działanie przeciwnowotworowe

Wskazania:

Leczenie raka gruczołu krokowego. Lek stosuje się u pacjentów nie leczonych przedtem hormonami, tych którzy słabo reagowali na leczenie hormonalne lub przestali reagować.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Przerost gruczołów piersiowych u mężczyzn, ból sutków, mlekotok,  zaburzenia krążenia, nudności, wymioty, biegunka lub zaparcia, zaburzenia łaknienia, niekiedy bezsenność, uczucie zmęczenia, zawroty i bóle głowy, uderzenia gorąca, stany lękowe, świąd skóry, obrzęki limfatyczne, zaburzenia libido i liczby plemników w nasieniu, nadwrażliwość na światło. W czasie długotrwałego leczenia mogą wystąpić zaburzenia czynności wątroby.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na flutamid, cierpisz na choroby układu krążenia.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.