Aesculan (maść) - Esculinum, Lidocaini hydrochloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład eskulina
chlorowodorek lidokainy
Postać maść doodbytnicza
Kategoria Układ sercowo-naczyniowy
Specjalności Proktologia
Medycyna rodzinna
Działanie przeciwzapalne
miejscowo znieczulające
ściągające
Zamów w doz.pl Aesculan, maść doodbytnicza, 30 g

Wskazania:

Guzki krwawnicze odbytu (hemoroidy).

Dawkowanie:

Doodbytniczo. Przy pomocy załączonej kaniuli należy nałożyć maść na zmienione chorobowo miejsca lub wcisnąć do odbytnicy około 0,5-1 g (pasek maści o długości około 2 cm).   Stosowanie preparatu u dzieci poniżej 12 roku życia wymaga konsultacji z lekarzem.   Uwaga! Jeśli wystąpią silne dolegliwości bólowe, nasilone krwawienie z odbytu lub inne niepokojące objawy należy koniecznie skonsultować się z lekarzem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Lidokaina może spowodować wystąpienie reakcji nadwrażliwości, rzadko wstrząs anafilaktyczny.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy stosujesz inne leki miejscowo znieczulające.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem.