×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Microser - Betahistini dihydrochloridum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład dichlorowodorek betahistyny
Postać tabletki
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Neurologia
Otolaryngologia
Działanie poprawia ukrwienie błędnika

Wskazania do stosowania

Choroba Meniere'a, zespoły chorobowe charakteryzujące się ostrymi atakami zawrotów głowy, szumem w uszach, włącznie z towarzyszącą postępującą utratą słuchu.

Dawkowanie

Doustnie, w czasie posiłków. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na lek, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, astmę oskrzelową, guz chromochłonny nadnercza.

 

Gdy przyjmujesz leki przeciwhistaminowe (przeciwuczuleniowe). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży,a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Skutki uboczne

Sporadycznie nudności i wymioty, niestrawność, ból głowy, świąd i wysypka.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.