×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Injectio Adrenalini WZF 0,1% - Epinephrinum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład epinefryna
Postać roztwór do wstrzykiwań
Kategoria Układ sercowo-naczyniowy
Specjalności Alergologia
Działanie rozszerza oskrzela
przyspiesza akcję serca
kurczy naczynia krwionośne
Zamów w doz.pl Injectio Adrenalini WZF 0,1%, iniekcje, 1 mg / 1 ml, 10 ampułek

Wskazania do stosowania

Leczenie doraźne w nagłych przypadkach ostrych reakcji alergicznych wywołanych przez pokarmy, leki, ukąszenia i użądlenia owadów oraz inne alergeny, jak również w przypadku anafilakasji samoistnej.

Dawkowanie

Domięśniowo, podskórnie lub dożylnie (po rozcieńczeniu roztworu). Według zaleceń lekarza.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby serca, nadczynność tarczycy, dławicę piersiową, nadciśnienie, jaskrę, choroby nerek, raka gruczołu krokowego, cukrzycę.

Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, wenlafaksynę, subutraminę, milnacypran, hormony tarczycy, teofilinę, oksytocynę, difenhydraminę, chlorfeniraminę, lewodopę, glikozydy naparstnicy, chinidynę, insulinę.

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Skutki uboczne

Stany niepokoju, dreszcze, bóle i zawroty głowy, bladość, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia oddychania, wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Rzadko obserwowano nadwrażliwość na adrenalinę mogącą powodować zaburzenia oddychania do skurczu oskrzeli włącznie. Zatrucie lekiem prowadzi do częstoskurczu i w konsekwencji do migotania przedsionków i komór. Powtarzane wstrzyknięcia miejscowe mogą prowadzić do martwicy w miejscu wstrzyknięcia, która jest spowodowana zwężeniem naczyń.