×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Miflonide Breezhaler (Miflonide) - Budesonidum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Astma oskrzelowa.

Dawkowanie

Wziewnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

 

Uwaga! Nie zaleca się podawania leku dzieciom poniżej 6 roku życia. Brak danych odnośnie bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku w tej grupie pacjentów.

 

Uwaga! Budezonid nie działa rozkurczowo na oskrzela, w związku z czym nie powinien być stosowany w celu przerwania napadu astmy oskrzelowej.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na budezonid lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, gruźlicę płuc, grzybicze lub wirusowe zakażenia dróg oddechowych.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków gdy potencjalne korzyści wynikające ze stosowania leku przewyższają ewentualne ryzyko.

Skutki uboczne

Nieznaczne podrażnienie gardła. Donoszono o występowaniu grzybicy jamy ustnej i krtani.

Uwaga! Zaleca się dokładnie płukać jamę ustną wodą po każdym zastosowaniu leku.

Ponadto może wystąpić chrypka, która jest przemijająca i ustępuje po przerwaniu leczenia lub zmniejszeniu dawki.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczna i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.