Refundowany

Bufomix Easyhaler, (320mcg+9mcg)/dawkę, proszek do inhalacji, 60 dawek

proszek

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

111.43 zł
111.43 zł
0.00 zł
0.00 zł
22.04 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
111.43 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!

Dostępny w 442 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Orion Corporation
Orionintie 1
FI-02200 Espoo, Finlandia

Producent

ORION CORPORATION/ORION OYJ
Orionintie 1
FL-02200 Espoo, Finlandia

Opis

Lek Bufomix Easyhaler posiada postać proszku do inhalacji z dwoma substancjami czynnymi, które działają przeciwastmatycznie. Produkt leczniczy stosuje się również w leczeniu objawów POCHP, czyli przewlekłego obturacyjnego zapalenia płuc. Bufomix Easyhaler zawiera w opakowaniu inhalator oraz lek w postaci proszku.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: Budesonidum + Formoteroli fumaras dihydricus

Każda dawka dostarczana (dawka opuszczająca ustnik inhalatora) zawiera budezonid 320 mikrogramów/dawkę inhalacyjną i formoterolu fumaran dwuwodny 9 mikrogramów/dawkę inhalacyjną.

W przypadku inhalatora Easyhaler dostarczana dawka (z urządzenia dawkującego) zawiera podobną ilość substancji czynnej, co dawka odmierzona (z zasobnika).

Substancje pomocnicze: Laktoza jednowodna (która zawiera białka mleka).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Do podawania wziewnego.

Działanie

Produkt leczniczy Bufomix Easyhaler zawiera w składzie formoterol i budezonid, substancje, które mają różny mechanizm działania i działają addycyjnie w odniesieniu do zmniejszenia liczby zaostrzeń astmy. Budezonid, należy do grupy leków nazywanych kortykosteroidami. Powoduje ona zmniejszanie i zapobiega obrzękowi oraz stanowi zapalnemu w płucach. Natomiast formoterolu fumaran dwuwodny to długo działający agonista receptorów beta2-adrenergicznych, klasyfikowany również do grupy leków rozszerzających oskrzela. Jego działanie polega na rozkurczeniu mięśni w drogach oddechowych, co umożliwia łatwiejsze oddychanie.

Wskazania

Lek w inhalatorze Bufomix Easyhaler stosuje się w leczeniu astmy u dorosłych i młodzieży oraz w leczeniu objawowym przewlekłego obturacyjnego zapalenia płuc (POChP) u dorosłych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działaniami niepożądanymi zgłaszanymi najczęściej są: kołatanie serca (odczuwanie bicia serca), drganie mięśni, drżenie (zwykle łagodne i ustępujące w trakcie dalszego stosowania leku Bufomix Easyhaler), pleśniawki (zakażenie grzybicze) w jamie ustnej (ryzyko ich rozwoju jest mniejsze, jeśli po wykonaniu inhalacji pacjent wypłucze jamę ustną wodą), lekki ból gardła, kaszel i chrypka, ból głowy, zapalenie płuc (zakażenie płuc) u pacjentów z POChP.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Bufomix Easyhaler należy omówić z lekarzem jeśli pacjent: choruje na cukrzycę, ma zakażenie płuc, ma wysokie ciśnienie krwi lub kiedykolwiek miał chorobę serca (w tym zaburzenia rytmu serca, bardzo szybką czynność serca, zwężenie tętnic lub niewydolność serca), ma chorobę tarczycy lub nadnerczy, ma małe stężenie potasu we krwi, ma ciężkie zaburzenia czynności wątroby.

Bufomix Easyhaler zawiera laktozę.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Zwłaszcza należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent stosuje: leki beta-adrenolityczne (atenolol lub propranolol), również w kroplach do oczu (takie jak tymolol stosowany w leczeniu jaskry), leki stosowane w leczeniu przyspieszonego lub niemiarowego rytmu serca (takie jak chinidyna, dyzopiramid, prokainamid), leki stosowane w leczeniu alergii (np. terfenadyna), leki moczopędne (takie jak furosemid), kortykosteroidy (takie jak prednizolon), pochodne ksantyny (takie jak teofilina lub aminofilina), inne leki stosowane w celu rozszerzenia oskrzeli (takie jak salbutamol),leki stosowane w celu leczenia depresji, tzw. trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (takie jak amitryptylina) oraz lek przeciwdepresyjny nefazodon, leki stosowane w leczeniu chorób psychicznych, nudności lub wymiotów, tzw. leki z grupy fenotiazyny (takie jak chloropromazyna i prochloroperazyna), leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych (takie jak ketokonazol, itrakonazol, worykonazol, pozakonazol) i bakteryjnych (takie jak klarytromycyna, telitromycyna i furazolidon), leki stosowane w leczeniu choroby Parkinsona (takie jak lewodopa), leki stosowane w leczeniu chorób tarczycy (takie jak lewotyroksyna), leki nazywane inhibitorami proteazy wirusa HIV (takie jak rytonawir, kobicystat),  oksytocynę (lek stosowany w celu przyspieszenia porodu),  prokarbazynę (lek stosowany w leczeniu raka), digoksynę.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Pacjentka karmiąca piersią powinna porozmawiać z lekarzem prowadzącym przed rozpoczęciem stosowania leku Bufomix Easyhaler.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek nie jest zalecany dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 6 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij