×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Piroxicam (maść, żel) - Piroxicamum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład piroksikam
Postać żel
maść
Kategoria Układ mięśniowo-szkieletowy
Specjalności Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
Reumatologia
Działanie przeciwzapalne
przeciwbólowe

Wskazania do stosowania

Jako środek przeciwbólowy, przeciwzapalny: w reumatoidalnym zapaleniu wielostawowym, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, w napadach dny moczanowej.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Nie stosować na skórę uszkodzoną i szczególnie wrażliwą. Nie stosować na błony śluzowe, należy uważać aby lek nie dostał się do oczu, ust, nosa. Nie stosować u dzieci.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na piroksikam lub inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), masz astmę, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy.

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Skutki uboczne

Miejscowe odczyny alergiczne. W przypadku intensywnego stosowania na dużych powierzchniach należy liczyć się z możliwością ogólnego działania leku, który może powodować zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, skórne odczyny alergiczne (pod postacią wysypki lub pokrzywki), obrzęki (np. w okolicy kostek), bóle głowy, nudności, wymioty, zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności aminotransferaz) i nerek (zwiększenie stężenia mocznika we krwi), zmiany w obrazie morfologicznym krwi: zmniejszenie stężenia hemoglobiny i liczby erytrocytów.