×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Vessel Due F - Sulodexidum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład sulodeksyd
Postać kapsułki
roztwór do wstrzykiwań
Kategoria Krew i układ krwiotwórczy
Specjalności Angiologia
Działanie przeciwzakrzepowe
Zamów w doz.pl Vessel Due F, roztwór do wstrzykiwań, 300 j. LSU/ml, 10 ampułek po 2 ml
Vessel Due F, 250 j. LSU, kapsułki, 50 szt.

Wskazania do stosowania

Schorzenia naczyniowe z ryzykiem zakrzepicy.

Dawkowanie

Roztwór do wstrzykiwań - domięśniowo lub dożylnie. Kapsułki - doustnie, między posiłkami. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby przebiegające z krwawieniem.

 

Gdy przyjmujesz inne leki o działaniu przeciwzakrzepowy. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Sporadycznie występują: po zastosowaniu roztworu do wstrzykiwań: ból, pieczenie i krwiak w miejscu wstrzyknięcia. Po zastosowaniu kapsułek: zaburzenia żołądkowo-jelitowe z nudnościami, wymiotami i bólem w nadbrzuszu. Rzadko może wystąpić uczulenie z reakcją skórną lub o innej lokalizacji.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.