×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Neurex 600 - Acidum lipoicum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład kwas alfa-liponowy
Postać tabletki
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Neurologia
Diabetologia
Działanie łagodzi objawy parestezji

Wskazania do stosowania

Parestezje (zaburzenia czucia w obrębie kończyn, uczucie pieczenia, swędzenia, mrowienia, ból w obrębie kończyn) w przebiegu polineuropatii cukrzycowej.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki można  przyjmować niezależnie od posiłków popijając wodą.

 

Uwaga! W trakcie leczenia nie należy pić alkoholu (alkohol osłabia działanie leku).

 

Nie zaleca się podawania leku dzieciom poniżej 18 roku życia. Brak danych odnośnie bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku w tej grupie pacjentów.

 

Uwaga! Kwas alpha-liponowy może nasilać działanie leków przeciwcukrzycowych w związku z tym wskazana jest ścisła kontrola poziomu cukru(zwłaszcza na początku terapii).

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na kwas alfa-liponowy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

 

Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwcukrzycowe i/lub insulinę, cisplatynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią. Brak dostateczny badań odnośnie bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Rzadko uczucie ucisku w głowie, trudności w oddychaniu, odczyny alergiczne, niedocukrzenie. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.