Thiogamma Turbo-Set, roztwór do infuzji, 600 mg/50 ml, 1 fiolka
24.99 zł

Thiogamma Turbo-Set, roztwór do infuzji, 600 mg/50 ml, 1 fiolka

Thiogamma Turbo-Set, roztwór do infuzji, 600 mg/50 ml, 1 fiolka
24.99 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty
BEZPŁATNIE

Thiogamma Turbo-Set - Acidum thiocticum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas tioktynowy

Postać:

roztwór do infuzji

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Diabetologia Neurologia

Działanie :

warunkuje prawidłowy metabolizm komórek nerwowych przeciwutleniające

Wskazania:

Leczenie bólu i parestezji (objawy czuciowe takie jak pieczenie, kłucie, swędzenie lub mrowienie) w cukrzycowym uszkodzeniu nerwów (polineuropatia).

Dawkowanie:

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Uwaga! Podczas przyjmowania leku Thiogamma Turbo-Set należy bezwzględnie unikać spożywania alkoholu. Alkohol zwiększa ryzyko rozwoju i postępu choroby, może powodować uszkodzenia nerwów i osłabić działanie leku. Odnosi się to również do okresów między leczeniem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko: zaburzenia krzepliwości, nadmierne obniżenie stężenia glukozy we krwi, zmiany lub zaburzenia smaku, drgawki, podwójne widzenie, plamica, reakcje w miejscu podania. Inne możliwe działania niepożądane o nieznanej częstości: układowe reakcje alergiczne w tym wstrząs, uczucie ucisku w głowie (po szybkim podaniu dożylnym), autoimmunologiczny zespół insulinowy, alergiczne reakcje skórne z pokrzywką, świądem, wypryskami i wysypką, niewydolność oddechowa (po szybkim podaniu dożylnym), zawroty głowy. Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu kwasu tioktynowego na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na kwas tioktynowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek. Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, a także o lekach, które planujesz przyjmować. Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli przyjmuje się którykolwiek z wymienionych leków: cisplatyna (lek stosowany w chemioterapii przeciwnowotworowej), insulina i inne doustne leki przeciwcukrzycowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku Thiogamma Turbo-Set u kobiet w ciąży oraz u kobiet w wieku rozrodczym nie stosujących skutecznych metod zapobiegania ciąży. Lek Thiogamma Turbo-Set nie powinien być stosowany w okresie karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT