×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Distreptaza - Streptodornasum, Streptokinasum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Przewlekłe zapalenie przydatków, zmiany naciekowe, pooperacyjne, zapalenie błony śluzowej macicy, żylaki odbytu w ostrym i przewlekłym stanie zapalnym, ropnie okołoodbytnicze i przetoki z rozległym naciekiem zapalnym, ropiejące torbiele okołoogonowe.

Dawkowanie

Doobytniczo. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Czopek należy wprowadzić głęboko do odbytnicy.

 

Uwaga! Czopki należy przechowywać w lodówce. Chronić od światła.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, zaburzenia funkcji wątroby, gruźlicę lub posocznicę, świeżo założone szwy chirurgiczne.

 

Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe. Stosowanie preparatu łącznie z lekami przeciwzakrzepowymi może doprowadzić do miejscowych krwawień.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Odczyny alergiczne, podwyższenie ciepłoty ciała, rzadziej leukocytoza, skąpomocz, skłonność do krwawień.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.