Zorac - Tazarotenum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Zorac jest stosowany w miejscowym leczeniu przewlekłej łuszczycy plackowatej (łuszczycy zwykłej), zajmującej nie więcej niż 10% powierzchni ciała.

Dawkowanie:

Do stosowania miejscowego na skórę. Częstotliwość stosowania leku i czas kuracji ustala lekarz. Należy unikać kontaktu produktu ze skórą niezmienioną chorobowo i skórą w okolicach fałdów skórnych. Produkt należy stosować na zmiany obejmujące nie więcej niż 10% powierzchni ciała. Leczenie trwa zwykle do 12 tygodni. Jeżeli produkt jest stosowany po umyciu skóry, należy ją dokładnie osuszyć przed zastosowaniem produktu. Zorać był stosowany podczas badań klinicznych w leczeniu łuszczycy przez okres do dwunastu miesięcy. Nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat, gdyż nic ustalono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania.

Możliwe skutki uboczne:

Podczas leczenia łuszczycy: świąd, pieczenie, rumień, nasilenie zmian łuszczycowych, podrażnienie i ból skóry, rzadziej nadmierne łuszczenie, niealergiczny wyprysk kontaktowy, zapalenie, pękanie, krwawienie i suchość skóry. U niektórych chorych zaobserwowano zwiększoną częstość pogorszenia łuszczycy i rumienia posłonecznego począwszy od 4 miesiąca leczenia. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy stosujesz miejscowo inne leki dermatologiczne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży.