×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Elidel - Pimecrolimusum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład pimekrolimus
Postać krem
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwzapalne
Zamów w doz.pl Elidel 1%,10 mg / g, krem, 15 g, w tubie

Wskazania do stosowania

Łagodne i umiarkowane atopowe zapalenie skóry.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.

 

Preparat przeznaczony dla osób powyżej 2 roku życia.

 

Uwaga! Należy unikać kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi. Preparatu nie należy stosować w postaci opatrunku okluzyjnego.

 

Uwaga! W trakcie leczenia należy unikać nadmiernego naświetlania skóry krótkimi promieniami UV (w tym solarium lub terapia PUVA, UVA lub UVB).

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na pimekrolimus, inne makrolaktamy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

 

Gdy stosujesz miejscowo inne preparaty o działaniu przeciwzapalnym.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Uczucie pieczenia w miejscu stosowania kremu, odczyny w miejscu zastosowania kremu (podrażnienie, świąd i zaczerwienienie skóry), zakażenia skóry (zapalenie mieszków włosowych). Ponadto czyrak, liszajec, opryszczka, półpasiec, opryszczkowe zapalenie skóry, mięczak zakaźny, brodawczak skóry, odczyny skórne w miejscu zastosowania preparatu, takie jak osutka, ból, parestezje, łuszczenie się naskórka, suchość skóry, obrzęk i nasilenie świerzbiączki.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.