×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Doxium - Calcii dobesilas - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Objawy przewlekłej niewydolności żylnej (ból, kurcze, parestezje, obrzęk, zmiany skórne na tle zastoju krwi), pomocniczo w powierzchownym zakrzepowym zapaleniu żył. Naczyniowe choroby oczu spowodowane długotrwałą cukrzycą (retinopatia cukrzycowa).

Dawkowanie

Doustnie, podczas posiłków. Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania preparatu ustala lekarz. Lek należy  przyjmować podczas głównych posiłków.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na dobesylan wapnia lub jakikolwiek inny składnik preparatu, ciężkie zaburzenia czynności nerek.

 

Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży lek stosuje się w zdecydowanej konieczności. Nie stosuje się w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Rzadko: nudności, biegunka, odczyny skórne, gorączka, bóle stawów. Bardzo rzadko agranulocytoza.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.