Micetal - Flutrimazolum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład flutrimazol
Postać krem
żel
płyn do stosowania na skórę
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwgrzybicze

Wskazania:

Krem i płyn: grzybice powierzchowne skóry nieowłosionej (stóp, pachwin, kończyn, tułowia, twarzy) oraz grzybice skóry owłosionej twarzy, kandydozy skóry, łupież pstry. Żel: łupież owłosionej skóry głowy, łojotokowe zapalenie skóry.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Żel: 3 razy w tygodniu nanosi się preparat na skórę głowy i rozprowadza, delikatnie masując. Po 3-4 minutach żel należy spłukać wodą. Leczenie trwa 4 tygodnie. Krem i płyn do natryskiwania na skórę: raz dziennie (najlepiej wieczorem) nanosi się preparat na chorobowo zmienioną skórę (w przypadku łupieżu pstrego - stosuje się na całe ciało płyn do natryskiwania). Czas leczenia: w łupieżu pstrym - 1-2 tygodnie; w grzybicy tułowia - 2-3 tygodnie; w kandydozie skóry - 2-4 tygodnie; w grzybicy stóp i grzybicy międzypalcowej - 4 tygodnie.   Preparat stosuje się u dorosłych i dzieci powyżej 10 roku życia. Nie stosować do oczu i na błony śluzowe.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Uczucie pieczenia, podrażnienie lub świąd skóry, rumień w miejscu stosowania. Najczęściej działania niepożądane występują u chorych na łupież pstry stosujących preparat w postaci płynu na całe ciało. Natomiast nie występują w czasie stosowania leku w postaci żelu na niewielkie powierzchnie skóry.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pochodne imidazolu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku zadecydowanej konieczności. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.