Volumatic, komora inhalacyjna, 1 szt.

alergia, infekcja, zapalenie, kaszel, katar, przeziębienie, stan zapalny

66.29 zł
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Umów e-wizytę

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

SMITHKLINE BEECHAM
Grunwaldzka 189
Poznań

Opis

Volumatic, komora inhalacyja, 1 sztuka

 • wyrób medyczny
 • duża objętość

Działanie

Wyrób medyczny Volumatic  

 • pomaga w dotarciu leku do płuc, gdzie jest on potrzebny, a nie osadza się na tylnej ścianie gardła, co powoduje zmniejszoną efektywność leku lub może powodować podrażnienie.
 • ułatwia użycie inhalatora, ponieważ nie ma potrzeby jednoczesnego naciskania dozownika inhalatora i wdechu.

Wskazania

Wyrób medyczny Volumatic  jest komorą inhalacyjną, która jest stosowana w celu ułatwienia efektywnego podania leku w postaci aerozolu wziewnego.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przygotowanie komory inhalacyjnej do użycia z inhalatorem

 1. Połączyć obie części komory inhalacyjnej. Należy dopasować nacięcia na jednej połowie z pasującymi do nich wypustkami na drugiej, a następnie pewnie docisnąć obie połówki do siebie.
 2. Zdjąć z inhalatora osłonę ustnika i sprawdzić wewnątrz i na zewnątrz, aby upewnić się, że ustnik jest czysty i wolny od ciał obcych. Jeśli inhalator jest nowy lub nie był używany przez tydzień lub dłużej, należy skierować ustnik od siebie i uwolnić jedną lub dwie dawki w powietrze.
 3. Wstrząsnąć inhalatorem 4 lub 5 razy, aby zapewnić, że wszelkie ciała obce zostały usunięte i aby zawartość inhalatora została równomiernie wymieszana przed użyciem.
 4. Włożyć inhalator w końcówkę komory inhalacyjnej po przeciwnej stronie niż ustnik. Sprawdzić ustnik komory inhalacyjnej wewnątrz i na zewnątrz, aby upewnić się, że jest on czysty.

Stosowanie komory inhalacyjnej z inhalatorem

 1. Wykonać głęboki wydech, tak głęboki, żeby nie powodowało to uczucia dyskomfortu.
 2. Umieścić ustnik między zębami i objąć go szczelnie wargami. Nie gryźć ustnika. Nie obejmować wargami bocznych otworów ustnika, ponieważ uniemożliwi to działanie zastawki.
 3. Nacisnąć palcem dozownik inhalatora z lekiem, aby uwolnić jedną dawkę leku. Następnie od razu wykonać jeden głęboki równomierny wdech lub 5 normalnych oddechów, aby upewnić się, że lek dociera do płuc. Nie ma potrzeby wyjmowania komory inhalacyjnej  z ust, aby wykonać wydech. Podczas oddychania przez komorę inhalacyjną może być słyszalny odgłos klikania pracującej zastawki ustnika. Jeśli jej nie słychać, należy przechylić komorę inhalacyjną  i spróbować ponownie. Nie należy uwalniać do komory inhalacyjnej wszystkich przepisanych dawek leku i inhalować ich na raz. Należy inhalować tylko jedną dawkę leku na raz.
 4. Wstrzymać oddech, wyjąć ustnik komory inhalacyjnej z ust i zdjąć palec z dozownika inhalatora. Wstrzymanie oddechu powinno trwać kilka sekund, lub tak długo, żeby nie powodowało to uczucia dyskomfortu.
 5. Wykonać spokojny wydech.
 6. Jeżeli lekarz zalecił więcej niż jedną dawkę leku, należy odczekać około pół minuty przed przyjęciem kolejnej dawki.
 7. Po inhalacji należy wyjąć inhalator z komory inhalacyjnej i założyć osłonkę na ustnik inhalatora, aby zapobiec dostawaniu się do niego kurzu. 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

 • W razie problemów ze stosowaniem komory inhalacyjnej Volumatic, należy skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką.

Uwagi

 • Po 12 miesiącach codziennego użytkowania komory inhalacyjnej Volumatic należy ją wymienić.
 • Przy codziennym użytkowaniu, komora inhalacyjna powinna być czyszczona regularnie, przynajmniej dwa razy w tygodniu jak opisano poniżej:
 1. Obie części komory inhalacyjnej delikatnie rozłączyć. Nie należy wyjmować zastawki.
 2. Umyć obie połówki komory inhalacyjnej  w ciepłej wodzie, z łagodnym detergentem lub płynem dezynfekującym stosowanym do czyszczenia butelek dla niemowląt. Nalot, który może wytworzyć się na zastawce lub wewnątrz komory inhalacyjnej, można delikatnie usuwać miękką szczoteczką do zębów. Nalot nie ma wpływu na skuteczność komory inhalacyjnej, dopóki zastawka ustnika komory inhalacyjnej porusza się podczas wdechu i wydechu.
 3. Nie należy spłukiwać części komory inhalacyjnej, ponieważ na plastikowych częściach mogą tworzyć się ładunki elektrostatyczne. Pozostawić części komory inhalacyjnej do całkowitego wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Nie wolno układać ich w miejscach o wyższej temperaturze w celu przyspieszenia wyschnięcia. Nie trzeć ściereczką ani nie polerować wewnętrznych powierzchni komory inhalacyjnej, ponieważ może to spowodować tworzenie się ładunków elektrostatycznych, które mogą wpływać na sposób działania komory inhalacyjnej.
 4. Komory inhalacyjnej nie wolno sterylizować w autoklawie.
 5. Złożyć komorę inhalacyjną i przechowywać ją w opakowaniu tekturowym w celu ochrony przed zanieczyszczeniami i wilgocią.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij