Codipar 250, czopki doodbytnicze, 250 mg, 10 szt
5.59 zł

Codipar 250, czopki doodbytnicze, 250 mg, 10 szt

Codipar 250, czopki doodbytnicze, 250 mg, 10 szt
Ostatnia cena produktu
5.59 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.

Skład

(1 czopek): paracetamol 250 mg, lecytyna sojowa, tłuszcza stały.

Dawkowanie

Doodbytniczo.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 1 czopek 250 mg do 4 razy na dobę; nie częściej niż co 4 godziny. Czopków nie należy dzielić. Paracetamolu nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez zalecenia lekarza.

Wskazania

  • bóle głowy i zębów,
  • bóle mięśniowe, stawowe i kostne,
  • bolesne miesiączki,
  • bóle po zabiegach chirurgicznych,
  • gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.

Przeciwwskazania

 Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężka niewydolność wątroby i nerek. Nie stosować leku u osób uzależnionych od alkoholu.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko: reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka, wysypka, rumień), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty), zaburzenia czynności wątroby i nerek.
Sporadycznie: methemoglobinemia, agranulocytoza, trombocytopenia

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Codipar (czopki) - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

czopki doodbytnicze

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia: głowy, zębów, mięśniowe, stawowe i kostne, miesiączkowe, po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych. Gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.

Dawkowanie:

Doodbytniczo. Dzieci 7-12 lat 1 czopek 250 mg 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny; dorośli: 1 czopek 500 mg 4-6 razy na dobę, nie więcej niż 8 czopków.

Możliwe skutki uboczne:

Skórne reakcje uczuleniowe (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry, plamica barwnikowa), anemia, zmiany w obrazie krwi. Lek stosowany w dużych dawkach lub przewlekle może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol, choroby wątroby i/lub nerek, chorobę alkoholową, zmiany obrazu krwi. Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, rifampicynę, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne, leki przeciwdepresyjne, leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ np. aspirynę). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus