O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
ANGELINI PHARMA POLSKA SP.Z O.O.Via Amelia 70
00181 Rome
patrizia.ciavatta@angelinipharma.com
Opis
Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.
Skład
(1 czopek): paracetamol 250 mg, lecytyna sojowa, tłuszcza stały.
Dawkowanie
Doodbytniczo.
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 1 czopek 250 mg do 4 razy na dobę; nie częściej niż co 4 godziny. Czopków nie należy dzielić. Paracetamolu nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez zalecenia lekarza.
Wskazania
- bóle głowy i zębów,
- bóle mięśniowe, stawowe i kostne,
- bolesne miesiączki,
- bóle po zabiegach chirurgicznych,
- gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężka niewydolność wątroby i nerek. Nie stosować leku u osób uzależnionych od alkoholu.
Działania niepożądane
Bardzo rzadko: reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka, wysypka, rumień), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty), zaburzenia czynności wątroby i nerek.
Sporadycznie: methemoglobinemia, agranulocytoza, trombocytopenia