Fix Dziurawiec, (Elanda), 1,5 g, 30 szt
3.99 zł

Fix Dziurawiec, (Elanda), 1,5 g, 30 szt

Fix Dziurawiec, (Elanda), 1,5 g, 30 szt
Ostatnia cena produktu
3.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Ziele dziurawca - zioła do zaparzania w saszetkach.

Skład

Ziele dziurawca 100%.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia

Wewnętrznie:
Umieścić 1 saszetkę ( 1,5g) w szklance, zalać 200 ml wrzącej wody ( co odpowiada około 1 szklance ), przykryć i odstawić na 15 min. Pić świeżo przygotowany napar do 3 razy dziennie, godzinę przed jedzeniem jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych.

Zewnętrznie do stosowania na skórę w postaci naparu 6%:
Napar przygotowany wg niżej wymienionego przepisu używać do okładów na skórę i przemywań.
Umieścić 4 saszetki ( 1,5 g) w szklance, zalać 100 ml wrzącej wody ( co odpowiada pół szklanki ), przykryć i odstawić na ok. 15 min.

Działanie

Ziele dziurawca zawiera związki antonoidowe, glikozydy flawonoidowe o działaniu moczopędnym oraz wzmacniającym naczynia włosowate. Garbniki katechinowe mają właściwości witaminy P oraz olejek eteryczny o właściwościach rozkurczowych i przeciwbakteryjnych, hiperyzynę - bakteriobójczy związek.

Wskazania

Preparat tradycyjnie stosowany wewnętrznie w dolegliwościach trawiennych jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych, a zewnętrznie w drobnych urazach skóry (zadrapaniach, otarciach).

Przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowania produktu w przypadku nadwrażliwości na promieniowanie ultrafioletowe, przy wysokiej gorączce, znacznym uszkodzeniu wątroby.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Ziele dziurawca może powodować działania niepożądane. Mogą wystąpić reakcje uczuleniowe na światło słoneczne zwłaszcza u osób o jasnej karnacji, objawiające się plamami a nawet bąblami oparzeniowymi.
U niektórych osób w czasie stosowania leku Ziele dziurawca mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie innych leków:
Stosowanie wyciągu z ziela dziurawca może powodować osłabienie działania innych leków m.in. teofiliny, digoksyny, warfaryny, cyklosporyny, leków przeciwwirusowych oraz doustnych środków antykoncepcyjnych.
Nie zaleca się również stosowania preparatów dziurawca łącznie ze środkami przeciwdepresyjnymi, które hamują wychwyt zwrotny serotoniny.

Stosowanie leku Ziele dziurawca u dzieci:
Stosowanie leku u dzieci w wieku 6-12 lat jedynie po konsultacji z lekarzem.

Ciąża:
Ze względu na brak dostępnych danych stosowanie preparatu w okresie ciąży należy skonsultować z lekarzem.

Karmienie piersią:
Należy skonsultować z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik