Fix Dziurawiec, (Elanda), 1,5 g, 30 szt
3.99 zł

Fix Dziurawiec, (Elanda), 1,5 g, 30 szt

Fix Dziurawiec, (Elanda), 1,5 g, 30 szt
Ostatnia cena produktu
3.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Ziele dziurawca - zioła do zaparzania w saszetkach.

Skład

Ziele dziurawca 100%.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia

Wewnętrznie:
Umieścić 1 saszetkę ( 1,5g) w szklance, zalać 200 ml wrzącej wody ( co odpowiada około 1 szklance ), przykryć i odstawić na 15 min. Pić świeżo przygotowany napar do 3 razy dziennie, godzinę przed jedzeniem jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych.

Zewnętrznie do stosowania na skórę w postaci naparu 6%:
Napar przygotowany wg niżej wymienionego przepisu używać do okładów na skórę i przemywań.
Umieścić 4 saszetki ( 1,5 g) w szklance, zalać 100 ml wrzącej wody ( co odpowiada pół szklanki ), przykryć i odstawić na ok. 15 min.

Działanie

Ziele dziurawca zawiera związki antonoidowe, glikozydy flawonoidowe o działaniu moczopędnym oraz wzmacniającym naczynia włosowate. Garbniki katechinowe mają właściwości witaminy P oraz olejek eteryczny o właściwościach rozkurczowych i przeciwbakteryjnych, hiperyzynę - bakteriobójczy związek.

Wskazania

Preparat tradycyjnie stosowany wewnętrznie w dolegliwościach trawiennych jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych, a zewnętrznie w drobnych urazach skóry (zadrapaniach, otarciach).

Przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowania produktu w przypadku nadwrażliwości na promieniowanie ultrafioletowe, przy wysokiej gorączce, znacznym uszkodzeniu wątroby.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Ziele dziurawca może powodować działania niepożądane. Mogą wystąpić reakcje uczuleniowe na światło słoneczne zwłaszcza u osób o jasnej karnacji, objawiające się plamami a nawet bąblami oparzeniowymi.
U niektórych osób w czasie stosowania leku Ziele dziurawca mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie innych leków:
Stosowanie wyciągu z ziela dziurawca może powodować osłabienie działania innych leków m.in. teofiliny, digoksyny, warfaryny, cyklosporyny, leków przeciwwirusowych oraz doustnych środków antykoncepcyjnych.
Nie zaleca się również stosowania preparatów dziurawca łącznie ze środkami przeciwdepresyjnymi, które hamują wychwyt zwrotny serotoniny.

Stosowanie leku Ziele dziurawca u dzieci:
Stosowanie leku u dzieci w wieku 6-12 lat jedynie po konsultacji z lekarzem.

Ciąża:
Ze względu na brak dostępnych danych stosowanie preparatu w okresie ciąży należy skonsultować z lekarzem.

Karmienie piersią:
Należy skonsultować z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 913 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Dziurawiec zwyczajny - Hypericum perforatum - zastosowanie i działanie

Surowce:

ziele dziurawca (Hyperici herba) kwiat dziurawca (Hyperici flos) olejek dziurawcowy (Hyperici oleum)

Działanie lecznicze:

poprawia nastrój uspokajające przeciwbakteryjne lekko moczopędnie ściągające przywraca prawidłową perystaltykę jelit rozkurcza mięśnie gładkie

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Dziurawiec zwyczajny / Hypericum perforatum Encyklopedia ziół - Dziurawiec zwyczajny / Hypericum perforatum Encyklopedia ziół - Dziurawiec zwyczajny / Hypericum perforatum

Zastosowanie lecznicze:

Dziurawiec zwyczajny zawiera wiele substancji czynnych o różnych właściwościach farmakologicznych, dzięki czemu surowiec znajduje różne zastosowania w terapii, zależnie od postaci używanego leku. Wewnętrznie: Rozkurczające działanie dziurawca na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i naczynia krwionośne oraz w małym stopniu na drogi moczowe wykorzystywane jest w leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego i wątroby (zaburzenia trawienia, nieżyt żołądka i jelit, niedokwaśność, kamica żółciowa, skurcze jelit, wzdęcia); zastojach krążenia obwodowego, szczególnie w przepuszczalności i łamliwości naczyń włosowatych; w osłabieniu czynności nerek, pomocniczo w kamicy nerkowej. Hiperycyna zawarta w dziurawcu działa uspokajająco i przeciwdepresyjne. Korzystny wpływ dziurawca na samopoczucie wykorzystywany jest w leczeniu zaburzeń nastroju typu depresyjnego, zmian nastroju związanych z przekwitaniem, niepokoju nerwowego, stanów lękowych, bezsenność a także w stanach wyczerpania nerwowego. Zewnętrznie: Ułatwia gojenie ran, oparzeń, owrzodzeń, odmrożeń (zawarte w dziurawcu zwyczajnym garbniki działają ściągająco i antyseptycznie na błony śluzowe i uszkodzone miejsca skóry). Pomocniczo stosowany w stanach zapalnych jamy ustnej, dziąseł i gardła.

Przeciwwskazania:

Gdy masz nadwrażliwość na dziurawiec, ciężkie zaburzenia funkcji wątroby, gorączkę. Gdy przyjmujesz inne leki. Bardzo ważną cechą dziurawca, ze względu na bezpieczeństwo stosowania, jest możliwość interakcji z innymi lekami. Wyciąg z dziurawca może zmniejszać skuteczność niektórych leków, obniżając ich stężenie terapeutyczne w osoczu. Dotyczy to indynaviru używanego w leczeniu zakażeń wirusem HIV, warfaryny, cyklosporyn, doustnych leków antykoncepcyjnych, dekstrometorfanu, teofiliny, amitriptyliny, a także digoksyny. W przypadku stosowania leków przeciwdepresyjnych przed rozpoczęciem przyjmowania dziurawca należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersi. Dziurawca nie powinny stosować kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią.

Możliwe skutki uboczne:

W nadmiernych ilościach może spowodować uczulenie na słońce.

Ostrzeżenia:

Nie należy podawać dzieciom poniżej 7 roku życia. Uwaga! Podczas stosowania preparatów zawierających hiperycynę należy unikać przebywania na słońcu, korzystania z solarium. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.