×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Hyabak, 0,15%, krople do oczu i soczewek nawilżające, 10 ml
Hyabak, 0,15%, krople do oczu i soczewek nawilżające, 10 ml
32.99 zł

Hyabak, 0,15%, krople do oczu i soczewek nawilżające, 10 ml

Hyabak, 0,15%, krople do oczu i soczewek nawilżające, 10 ml
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Hyabak - zastosowanie i działanie

Skład:

hialuronian sodu

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna Okulistyka

Działanie:

nawilżające ochronne

Wskazania do stosowania:

Zespół suchego oka, zmęczenie spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Użytkownicy soczewek kontaktowych mogą stosować Hyabak do ich nawilżania w celu łatwiejszego zakładania zdejmowania, jak również nawilżenia oka w czasie ich noszenia.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. 1 kroplę należy wkraplać w regularnych odstępach do każdego oka, tak często jak to konieczne. Preparat należy wkraplać do worka spojówkowego pod lekko odchyloną palcem dolną powiekę. W przypadku stosowania preparatu na zakładaną soczewkę kontaktową można go nanieść na wklęsłą część soczewki. W przypadku stosowania kilku preparatów do oczu należy zachować przynajmniej 10 minut przerwy pomiędzy zakrapianiem kolejnych preparatów. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Skutki uboczne:

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić łagodne objawy podrażnienia oka.

Opis

Krople do nawilżania oczu i soczewek kontaktowych w butelce systemu ABAK. Nie zawiera środków konserwujących.


 

Skład

(1 ml): Hialuronian sodu 1,5 mg.

Działanie

nawilżający roztwór zawierający hialuronian sodu. Właściwości fizyczne hialuronianu sodowego nadają produktowi właściwości wiskoelastyczne i zdolność do zatrzymywania wody. System ABAK zapewnia precyzyjne dawkowanie kropli bez środka konserwującego. Zapewnia to ochronę tkanek oka oraz umożliwia stosowanie preparatu Hyabak ze wszystkimi typami soczewek kontaktowych.

Wskazania

  • objawy suchego oka,
  • zmęczenie wywołane czynnikami zewnętrznymi, takimi jak: wiatr, dym, zanieczyszczenia, pył, przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych lub charakteryzujących się podwyższoną temperaturą i suchym powietrzem, podróżowanie samolotem, długotrwała praca z komputerem.
  • użytkownicy soczewek kontaktowych mogą stosować produkt do nawilżania soczewek kontaktowych w celu ich łatwiejszego zakładania i zdejmowania oraz do nawilżania oka podczas noszenia soczewek kontaktowych.

Sposób użycia wyrobu medycznego

1 kroplę preparatu należy wkraplać w regularnych odstępach czasu do każdego oka tak często, jak to jest konieczne, w zależności od uciążliwości objawów. Użytkownicy soczewek kontaktowych mogą nanosić preparat na soczewkę podczas jej zakładania lub zdejmowania oraz tak często jak to jest niezbędne w trakcie użytkowania.


Preparat przeznaczony jest do użytku zewnętrznego – do oczu. Preparat Hyabak jest jałowy. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i skuteczność działania preparatu, należy przed każdym zakraplaniem umyć starannie ręce i w czasie zakraplania nie dotykać końcówką zakraplacza powierzchni oka, powiek, rąk ani jakichkolwiek innych przedmiotów. Po użyciu należy starannie zamknąć opakowanie zakrętką. Preparat należy wkraplać do worka spojówkowego pod lekko odchylona palcem dolną powiekę. W przypadku stosowania preparatu na zakładaną soczewkę kontaktową można go nanieść na wklęsłą część soczewki.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić łagodne objawy podrażnienia oka.

Uwagi

Po wkropleniu przez krótki czas może występować zaburzenie widzenia w postaci zamglenia. Po pierwszym otwarciu opakowania nie stosować dłużej niż 8 tygodni.

W przypadku stosowania innych kropli lub maści do oczu należy zachować co najmniej 10-minutowy odstęp.

Nie dotykać końcówką zakraplacza powierzchni oka.
Nie wstrzykiwać, nie przyjmować doustnie.
Nie stosować po upływie daty ważności oznaczonej na opakowaniu.
Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.


 

Cechy produktu