×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Aperisan, żel przeciw stanom zapalnym dziąseł, 10 g
Aperisan, żel przeciw stanom zapalnym dziąseł, 10 g
14.49 zł

Aperisan, żel przeciw stanom zapalnym dziąseł, 10 g

Aperisan, żel przeciw stanom zapalnym dziąseł, 10 g
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Aperisan Gel - Salviae folium extractum fluidum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg płynny z liści szałwii

Postać:

żel

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Stomatologia ogólna

Działanie:

antyseptyczne przeciwzapalne łagodnie ściągające

Wskazania do stosowania:

Zapalenia jamy ustnej i gardła (zarówno u dzieci jak i u dorosłych), zapalenia dziąseł, dolegliwości spowodowane uciskiem protezy zębowej (szczególnie w okresie przyzwyczajania się do nowej protezy).

Dawkowanie:

Miejscowo. Kilka razy dziennie wsmarowując niewielką ilość preparatu w bolące i zaczerwienione miejsca, lekko masując w celu przyspieszenia wchłaniania. Preparat można stosować przez dłuższy czas, aż do uzyskania poprawy lub ustąpienia dolegliwości.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży i okresie karmienia pierisią.

Opis

Żel do stosowania w jamie ustnej.

Skład

1 g żelu zawiera:

substancje czynne: Salviae folii extractum fluidum 200 mg 1:1, ekstrahowany etanolem 70% v/v;
substancje pomocnicze: ksylitol, sorbitol 70%, glicerol 85%, glikol propylenowy, etanol 96%, wersenian sodowy, carbomer, wodorotlenek sodu 10%, polisorbat 20, sól sodowa sacharyny, olejek mięty pieprzowej, woda oczyszczona.

Produkt zawiera 10% alkoholu etylowego.

Dawkowanie

Aplikować niewielką ilość żelu (w przybliżeniu wielkości ziarnka grochu) na miejsca bolesne lub objęte stanem zapalnym i lekko wmasowac. Lek stosować kilka razy (do pięciu razy) dziennie.

Wskazania

Do stosowania miejscowego w stanach zapalnych w obrębie śluzówki jamy ustnej spowodowanych przez ucisk przez protezę zębową oraz w aftach.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane

W bardzo rzadkich przypadkach reakcje nadwrażliwości skóry i błon śluzowych, które mogą się objawiać np. pieczeniem, zaczerwienieniem.

Producent

DENTINOX

Cechy produktu