Otrex 600, 600 mg, tabletki (import równoległy), 30 szt
Otrex 600, 600 mg, tabletki (import równoległy), 30 szt
35.49 zł

Otrex 600, 600 mg, tabletki (import równoległy), 30 szt

Otrex 600, 600 mg, tabletki (import równoległy), 30 szt
Ostatnia cena produktu
35.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek działający ochronnie na ściany naczyń.

Dawkowanie

Niewydolność krązenia żylnego kończyn dolnych: zazwyczaj stosowana dawka leku to 1 tabletka na dobę, rano, na czczo

Zaostrzenie dolegliwości ze strony żylaków odbytu: zazwyczaj stosowana dawka leku to 2 do 3 tabletek na dobę, w trakcie posiłków

Działanie

Lek zwiekszajacy napięcie ścian naczyń żylnych, powoduje normalizację przepuszcalności naczyń i działa ochronnie na ściany naczyń.

Wskazania

  • zmniejszenie objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych, np.; uczucie ciężkiości nóg, bólów nóg oraz dolegliwości spowodowanych odleżynami
  • leczenie objawowe w przypadku zaostrzenia dolegliwości ze strony żylaków odbytu

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Producent

FORFARM/RECORDATI

Produkt w kategoriach
Cechy produktu
PRODUCENT

Otrex 600 - Diosminum - zastosowanie i działanie

Skład:

diosmina

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Proktologia Angiologia

Działanie:

ochronnie na naczynia krwionośne poprawia napięcie ścian naczyń żylnych zmniejsza podatność na pękanie małych naczyń krwionośnych

Wskazania:

Zmniejszenie objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych: uczucie ciężkości nóg, bóle, odleżyny z powodu niedokrwienia. Leczenie objawowe w przypadku zaostrzenia dolegliwości ze strony żylaków odbytu.

Dawkowanie:

Doustnie. Niewydolność krążenia żylnego: 1 tabletka na dobę, rano, na czczo. Zaostrzenie dolegliwości ze strony żylaków odbytu: 2-3 tabletki na dobę w trakcie posiłków. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności i wymioty, reakcje nadwrażliwości. Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy wystąpiła nadwrażliwość na diosminę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek ten może być stosowany w czasie ciąży jedynie jeżeli jest to konieczne oraz wyłącznie za zgodą lekarza. W związku z tym, że brak jest danych na temat przenikalności leku do mleka matki, leczenie nie jest zalecane w czasie karmienia piersią.