Panadol, 500 mg, tabletki powlekane, 12 szt.

paracetamol, tabletka, ból, gorączka

5.99 zł
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Dostawa

  • ODBIÓR W APTECE

    BEZPŁATNIE

  • Kurier DHL

    9.99 zł

O produkcie

Opis

Panadol to produkt leczniczy do stosowania w bólach różnego pochodzenia jak ból głowy, migrena, ból zęba, bóle kostne-stawowe-mięśniowe oraz w gorączce towarzyszącej przeziębieniu.

Skład

Substancją czynną jest: paracetamol (Paracetamolum).

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, potasu sorbinian, talk, kwas stearynowy, powidon (K 25), skrobia żelowana. W skład otoczki wchodzą: hypromeloza (HPMC) 15 CPS, triacetyna, Wosk Carnauba.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

  • Lek do stosowania doustnego.
  • Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
  • Tabletek nie wolno dzielić.

Młodzież powyżej 12 lat i dorośli (masa ciała powyżej 50 kg): 2 tabletki do 4 razy na dobę. Kolejne dawki przyjmować co 4 godziny, nie częściej. Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę (4 g paracetamolu).

Działanie

Panadol zawiera paracetamol, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Wskazania

  • ból głowy, gardła, zębów, kostny, stawowy, mięśniowy,
  • bóle menstruacyjne,
  • migrena,
  • gorączka towarzysząca przeziębieniu i stanom grypopodobnym.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Panadol:

  • w przypadku uczulenia na substancję czynną - paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli pacjent ma chorobę alkoholową,
  • w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):

  • reakcja alergiczna - wysypka skórna, swędzenie skóry, utrudnione oddychanie, opuchlizna języka, warg,
  • wysypka skórna lub ciężka reakcja skórna, wysypka uogólniona - krostkowa, z pęcherzami,
  • problemy z oddychaniem jeśli w przeszłości występowały po stosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ,
  • zaburzenia czynności wątroby,
  • sińce / krwawienia o nieznanej przyczynie.

W przypadku wystąpienia jednego z powyższych objawów, należy przerwać stosowanie leku i zgłosić się do lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Panadol zawiera paracetamol, nie należy tego leku łączyć z innymi lekami zawierającymi tę samą substancję czynną. Nadmiar paracetamolu może prowadzić od uszkodzenia wątroby.
  • Stosowanie leku omówić z lekarzem jeśli występują: niewydolność wątroby lub nerek, pacjent jest niedożywiony / z niedowagą, regularnie spożywa alkohol, ciężka infekcja, przewlekłe bóle głowy.
  • Leku nie należy łączyć z alkoholem ze względu na ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Panadol może wchodzić w interakcje z:

  • innymi lekami zawierającymi paracetamol,
  • metoklopramidem,
  • lekami przeciwzakrzepowymi,
  • lekami nasennymi, lekami przeciwpadaczkowymi,
  • NLPZ,
  • inhibitorami MAO.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nie stosować razem z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Wpływ na badania laboratoryjne

Paracetamol może wpływać na wyniki niektórych badań, np. oznaczania glukozy we krwi.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat lub masie ciała poniżej 50 kg.

Podmiot odpowiedzialny

GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE
W. Rzymowskiego 53
Warszawa

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Kobiety w ciąży powinny znacząco ograniczyć przyjmowanie jakichkolwiek środków farmakologicznych, które nie są konieczne dla zachowania zdrowia ich samych oraz dzieci. Do tej pory sądzono, że jedym z najbezpieczniejszych leków przeciwbólowych dla kobiet w tym stanie jest paracetamol, jednak badania naukowców z Uniwersytetu w Bristolu stawiają to przekonanie pod znakiem zapytania. 

  • Każdy z nas niejednokrotnie cierpiał z powodu bólu brzucha i kłucia w lewym boku. Dolegliwości te czasami ustępowały szybko, czasami jednak utrzymywały się dłużej i skłaniały nas do wizyty u lekarza. Za każdym razem, kiedy boli nas brzuch lub chociażby kiedy tylko coś zaczyna nas kłuć w okolicy jamy brzusznej, zastanawiamy się, jaka może być tego przyczyna. Czy mamy się czego obawiać czy to tylko przejściowa, zupełnie niegroźna dolegliwość? Jedno jest pewne - kiedy brzuch boli często, a kłucie w lewym boku powtarza się, trzeba koniecznie poznać przyczynę uciążliwych dolegliwości i poddać się właściwej diagnostyce.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij