Na receptę

Betmiga, 50 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 30 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

142,99 zł
Cena za szt.: 4,77 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
142,99 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 478 aptekach.

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Astellas Pharma Sp. z. o.o.
ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa, Polska

Producent

ASTELLAS PHARMA
Osmańska 14
Warszawa

Opis

Betmiga to lek w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu, zawierający w składzie substancję czynną mirabegron. Lek Betmiga jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu objawów pęcherza nadreaktywnego, są to objawy takie jak: nagła potrzeba oddania moczu, częstomocz, nietrzymanie moczu.

Skład

Substancją czynną leku jest mirabegron.

Każda tabletka zawiera 50 mg mirabegronu.

Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: makrogole, hydroksypropyloceluloza, butylohydroksytoluen, magnezu stearynian. Otoczka: hypromeloza, makrogol, żelaza tlenek żółty (E172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Lek należy stosować doustnie.

Działanie

Mirabegron to silny i wybiórczy agonista receptorów β3-adrenergicznych. Mirabegron powoduje rozluźnienie mięśni gładkich pęcherza, zmniejsza aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego i leczy związane z nią objawy.

Wskazania

Betmiga jest wskazany do stosownia w objawowym leczeniu naglącego parcia na mocz, częstomoczu lub i/lub nietrzymania moczu spowodowanego naglącymi parciami, które mogą wystąpić u dorosłych pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu lub w przypadku ciężkiego, niekontrolowanego nadciśnienia tętniczego (ciśnienie skurczowe ≥ 180 mmHg i/lub ciśnienie rozkurczowe ≥ 110 mmHg).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące często (mogą wystąpić u rzadziej niż u 1 na 10 pacjentów): przyspieszony rytm serca (tachykardia); zakażenie dróg moczowych; nudności; zaparcia; ból głowy; biegunka; zawroty głowy.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy poinformować lekarza, jeśli: pacjent ma problem z opróżnianiem pęcherza lub gdy strumień moczu jest cienki lub jeśli pacjent przyjmuje inne leki przeznaczone do leczenia objawów pęcherza nadreaktywnego, takie jak leki antycholinergiczne; pacjent ma problemy z nerkami lub wątrobą; pacjent ma stwierdzone nieprawidłowości w badaniu EKG (elektrokardiogram serca).

W trakcie stosowania leku należy regularnie mierzyć ciśnienie krwi pod okiem lekarza. Lek Betmiga może powodować zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi lub nasilać nadciśnienie stwierdzone w wywiadzie.

Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki: 6 miesięcy.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty. 

W szczególności należy powiedzieć lekarzowi, jeżeli pacjent przyjmuje: tioryzadynę (lek stosowany w chorobie psychicznej); propafenon lub flekainid (leki stosowane w zaburzeniach rytmu serca); imipraminę lub dezypriminę (leki stosowane w depresji); digoksynę (lek stosowany w niewydolności serca oraz zaburzeniach rytmu serca); eteksylan dabigaturanu (lek stosowany w celu zmniejszenia ryzyka niedrożności naczyń w mózgu w wyniku powstawania zakrzepów krwi u dorosłych pacjentów z niemiarową pracą serca i dodatkowymi czynnikami ryzyka.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosować leku u kobiet w okresie ciąży. Decyzję o stosowaniu leku w okresie karmienia piersią, podejmuje lekarz.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 18 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij