Zyrtec UCB, 10 mg, tabletki powlekane, 7 szt.
6.99 zł

Zyrtec UCB, 10 mg, tabletki powlekane, 7 szt.

Zyrtec UCB, 10 mg, tabletki powlekane, 7 szt.
6.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lek działający przeciwalergicznie.

Skład

Każda tabletka zawiera 10mg cetyryzyny dichlorowodorku.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka raz na dobę

Dzieci w wieku 6-12 lat : pół tabletki dwa razy na dobę

Działanie

  • Łagodzi objawy dotyczące nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa
  • W łagodzeniu objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki

Wskazania

Wskazany u dorosłych i dzieci od 6 roku życia.

Przeciwwskazania

  • ciężka choroba nerek
  • uczulenie na którykolwiek ze składników leku ( a także hydroksyzynę lub pochodne piperazyny)
  • dziedziczna nietolerancja galaktozy, niedobór laktazy, lub zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży o karmienia piersią należy przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Specyfika
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Zyrtec UCB - Cetirizini dihydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

dichlorowodorek cetyryzyny

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Alergologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwalergiczne

Wskazania:

Leczenie przewlekłego oraz sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 10 mg (jedna tabletka) raz na dobę.  Jeśli czynność nerek jest prawidłowa nie ma potrzeby zmniejszania dawki u osób w wieku podeszłym. Dzieci w wieku 6-12 lat: 10 mg (jedna tabletka) raz na dobę lub 5 mg (pół tabletki) 2 razy na dobę (rano i wieczorem). Dzieci w wieku 4-6 lat: 5 mg (pół tabletki) raz na dobę. U dzieci w wieku poniżej 6 lat zaleca się stosowanie preparatu w postaci kropli lub roztworu. W przypadku wystąpienia objawów senności preparat może być przyjmowany wieczorem.   Lek należy odstawić na kilka dni przed wykonaniem testów skórnych.   Podczas leczenia unikaj spożywania alkoholu. U pacjentów wrażliwych jednoczesne stosowanie leku z alkoholem może nasilić wpływ leku na zdolność reagowania i koncentracji.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.    

Możliwe skutki uboczne:

Mogą niekiedy wystąpić: senność, zmęczenie, pobudzenie, ból i zawroty głowy, suchość błony śluzowej jamy ustnej, łagodne zaburzenia ze strony układu pokarmowego, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych i stężenia bilirubiny w surowicy, zapalenie błony śluzowej nosa, rzadko reakcje nadwrażliwości (odczyny skórne i obrzęk naczynioruchowy). Zanotowano pojedyncze przypadki zaburzenia diurezy oraz akomodacji oka.   Pacjenci planujący prowadzenie pojazdów mechanicznych lub obsługujący urządzenia mechaniczne w ruchu powinni zwrócić uwagę na swoją reakcję na lek.   W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, należy również poinformować o nich lekarza.  

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz leki nasenne, uspokajające. Leki o działaniu hamującym na ośrodkowy układ nerwowy mogą nasilić wpływ leku na zdolność reagowania i koncentracji.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku w ciąży, z wyjątkiem przypadków zdecydowanej konieczności. Preparat jest przeciwwskazany w okresie karmienia piersią, ponieważ substancja czynna leku, cetyryzyna, jest wydzielana z mlekiem matki.