Tanno Hermal Lotio, płyn, 100 g
Tanno Hermal Lotio, płyn, 100 g
19.99 zł

Tanno Hermal Lotio, płyn, 100 g

Tanno Hermal Lotio, płyn, 100 g
19.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
6,99 zł
Paczkomat InPost
6,99 zł
Odbiór w punkcie DHL
6,99 zł
Wysyłka zagraniczna
29,99 zł

Tanno Hermal Lotio - zastosowanie i działanie

Skład:

tanina talk tlenek cynku

Postać:

puder płynny

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia

Działanie:

osuszające przeciwświądowe

Wskazania:

Osuszanie sączących wydzielin z ran, spowodowanych infekcyjnymi, swędzącymi powierzchniowymi chorobami skóry. Polecany jest szczególnie do stosowania w fałdach skóry (pachy, okolice narządów rodnych i odbytu, pod piersiami, między udami, między palcami rąk i stóp), jako środek wspomagający przy pieluszkowym zapaleniu skóry oraz do miejscowego leczenia swędzących i sączących wysypek skórnych. Ponadto preparat wykorzystywany jest do osuszania pęcherzyków wypełnionych płynem, np. przy ospie wietrznej i opryszczce wargowej, dodatkowo łagodząc swędzenie i pieczenie. Tanno-Hernal stosowany jest też w leczeniu nadmiernego pocenia się.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Po silnym wstrząśnięciu butelką należy nanieść cienką warstwę Tanno Hermal Lotio na zmienione chorobowo warstwy skóry zależnie od potrzeb, kilka razy dziennie. Produkt może być aplikowany częściej, o ile jest to konieczne. Z reguły leczenie trwające około 1 do 2 tygodni jest wystarczające.

Opis

Tanno-Hermal Lotio to wyrób medyczny, który dzięki zawartej w nim syntetycznej taninie oraz i jej fizyko-chemicznym właściwościom ściągającym osusza sączące się, zmienione zapalnie zmiany skórne.

Skład

100 g Tanno-Hermal Lotio zawiera:
19,5 g talku; 15,0 g tlenku cynku; 1 g syntetycznej taniny.

Inne składniki to:
woda oczyszczona; 85% glicerol; tri[alkil{C16-C18}poli-(oksyetylen)-4]fosforanu (Hostaphat KW 340 N); lecytyna; koloidalny roztwór dwutlenku krzemu; alkohol izopropylowy; 4-hydroksybenzoesan metylu; para-hydroksybenzoesan metylu (E 218); sól sodowa karagenanu.

Działanie

Syntetyczna tanina wraz z tlenkiem cynku i talkiem - substancjami zawartymi w wyrobie - wiąże wydzielinę z rany i tworzy barierę ochronną w miejscu zmiany skórnej. Wysuszenie objętych stanem zapalnym, sączących zmian skórnych i związane z tym utworzenie strupa pokrywającego ranę, pozbawia bakterie i grzyby pożywienia, co przyczynia się do zahamowania rozprzestrzeniania zakażenia skóry. Dodatkowym efektem wysuszenia i skutkiem działania utworzonej bariery ochronnej jest zmniejszenie nasilenia uczucia świądu i łagodzenie podrażnień skóry. Tym samym Tanno-Hermal Lotio działając ochronnie na skórę, umożliwia jej regenerację.

Wskazania

Tanno-Hermal Lotio stosuje się do osuszania sączących wydzielin z ran, spowodowanych zapalnymi, sączącymi i swędzącymi powierzchniowymi zmianami skórnymi.

Tanno-Hermal Lotio jest szczególnie polecany do miejscowego łagodzenia swędzących i sączących wysypek oraz jako środek wspomagający stosowany w pieluszkowym zapaleniu skóry. Tanno-Hermal Lotio zalecany jest do stosowania na zmiany skórne w fałdach skóry i u osób skarżących się na nadmierne pocenie (hyperhidrosis).

Talk i tlenek cynku zawarte w Tanno-Hermal Lotio ułatwiają wysuszanie pęcherzyków skórnych wypełnionych płynem, np. w przypadku ospy wietrznej, półpaśca czy opryszczki wargowej (tzw. zimno), dodatkowo łagodząc swędzenie i sączenie.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Tanno-Hermal Lotio jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego.
Cienką warstwę Tanno-Hermal Lotio należy nanosić wyłącznie na zmiany skórne, raz lub dwa razy dziennie. W razie konieczności możliwe jest częstsze stosowanie wyrobu.
Przed użyciem należy silnie wstrząsnąć butelką!

Tanno-Hermal Lotio stosuje się do czasu ustąpienia objawów zapalenia zmian skórnych czyli do ustąpienia zaczerwienienia i swędzenia skóry. Najczęściej stosowanie wyrobu przez 1 do 2 tygodni jest wystarczające. Jeśli zachodzi potrzeba może być stosowany przez dłuższy czas. W przypadku nadmiernego pocenia się wyrób może byc stosowany przez wiele tygodni.

Jeśli objawy nie ulegną poprawie lub pogorszą się w ciągu 2 tygodni regularnego stosowania wyrobu, lub jeśli po zakończeniu stosowania Tanno-Hermal Lotio występują ponownie, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Wyrobu medycznego Tanno-Hermal Lotio nie wolno stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na taninę syntetyczną, parahydroksybenzoesany i ich estry (parabeny: E 214-E 219), soję, orzeszki ziemne lub na pozostałe składniki wyrobu.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Niezbyt często (>1/1 000 do <1/100) mogą pojawić się reakcje nadwrażliwości skórnej (wyprysk kontaktowy) oraz łagodne podrażnienia skóry takie jak pokrzywka, zaczerwienienie czy swędzenie.
Reakcje nadwrażliwości na syntetyczną taninę zawartą w Tanno-Hermal Lotio odnotowano zaledwie w pojedynczych przypadkach. Ponieważ Tanno-Hermal Lotio zawiera 4-hydroksybenzoesan metylu, jego stosowanie może powodować pokrzywkę. Możliwe są także opóźnione reakcje nadwrażliwości (wyprysk kontaktowy). Rzadko mogą wystąpić natychmiastowe reakcje nadwrażliwości w postaci pokrzywki czy skurczu oskrzeli. Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne na lecytynę (pochodzenia sojowego).
W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wyżej wymienionych ubocznych objawów niepożądanych należy przerwać stosowanie Tanno-Hermal Lotio i skonsultować się z lekarzem.
Jeśli zaobserwują Państwo jakiekolwiek poważne uboczne objawy niepożądane lub uboczne objawy niepożądane, które nie zostały opisane w niniejszej instrukcji, należy poinformować o tym lekarza lub farmaceutę.

Uwagi

Tanno-Hermal Lotio może być stosowany przez 6 miesięcy po pierwszym otwarciu butelki.

Ciąża i karmienie piersią

Tanno-Hermal Lotio może być stosowany w czasie ciąży i karmienia piersią.

Producent

ALMIRALL HERMAL
Pileckiego 63
Warszawa