Na receptę

Convival Chrono, 500 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 50 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

40,99 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
40,99 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 118 aptekach.

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

G.L.PHARMA GMBH
Schloβplatz 1
8502 Lannach, Austria

Producent

G.L. Pharma GmbH
Schlossplatz 1
8502 Lannach, Austria

Opis

Convival Chrono to lek w postaci tabletek, zawierający substancję czynną walproinian sodu. Należy do grupy leków przeciwpadaczkowych i wywiera działanie w ośrodkowym układzie nerwowym. Lek wykazuje działanie przeciwdrgawkowe w różnych postaciach padaczki u ludzi.

Skład

Substancją czynną leku jest walproinian sodu.

1 tabletka o przedłużonym uwalnianiu Convival Chrono zawiera 500 mg sodu walproinianu (Natrii valproas).

Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: kwas cytrynowy jednowodny; etyloceluloza; amonu metakrylanu kopolimer (typu B)1; talk; krzemionka koloidalna uwodniona; magnezu stearynian. Otoczka: amonu metakrylanu kopolimer (typu A)1; amonu metakrylanu kopolimer (typu B)1; talk; karmeloza sodowa; tytanu dwutlenek (E 171); trietylu cytrynian; wanilina.

1 zawiera kwas sorbinowy.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Działanie

Walproinian sodu, należy do grupy leków przeciwpadaczkowych i wywiera działanie w ośrodkowym układzie nerwowym. 

Wskazania

Lek Convival Chrono jest wskazany do stosowania w leczeniu padaczki i manii.

Padaczka, napady uogólnione: napady miokloniczne, napady toniczno-kloniczne, napady atoniczne, napady nieświadomości.
Padaczka, napady częściowe: napady proste lub złożone, napady wtórnie uogólnione, zespół Lennoxa – Gastauta.

Przeciwwskazania

Stosownie leku jest przeciwwskazane w przypadku: nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik produktu leczniczego; ostrego i przewlekłego zapalenia wątroby; ciężkiego zapalenia wątroby; porfirii; jednoczesnego stosowania z meflochiną; zaburzeń mitochondrialnymi wywołanymi mutacjami genu jądrowego kodującego enzym mitochondrialny.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia któregokolwiek z następujących poważnych działań niepożądanych, ponieważ może być konieczna pilna pomoc medyczna: zmiany w zachowaniu związane, lub nie, z większą częstotliwością napadów padaczkowych lub ich cięższym przebiegiem, zwłaszcza w przypadku jednoczesnego stosowania fenobarbitalu lub podczas nagłego zwiększania dawki leku Convival Chrono; osłabienie, brak apetytu, senność, nawracające wymioty i bóle brzucha, żółtaczka (zażółcenie powłok skórnych i białkówek oczu) lub nawrót napadów padaczkowych – objawy te mogą świadczyć o uszkodzeniu wątroby; zaburzenia krzepnięcia krwi, samoistne siniaki i krwawienia; zmiany w obrębie skóry i błon śluzowych – bardzo rzadko mogą pojawić się ciężkie reakcje skórne: martwica toksyczno-rozpływna naskórka, zespół Stevensa-Johnsona, rumień wielopostaciowy.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem leczenia i okresowo podczas pierwszych 6 miesięcy leczenia należy okresowo wykonywać laboratoryjne testy czynności wątroby.

Należy zachować ostrożność oraz poinformować lekarza, jeśli pacjent: ma zaburzenia czynności nerek; ma toczeń rumieniowaty; zaburzeniami metabolicznymi, zwłaszcza z wrodzonymi niedoborami enzymów, takimi jak niedobór enzymów w cyklu przemian mocznika, ze względu na możliwość zwiększenia stężenia amoniaku we krwi. 

W przypadku nagłego wystąpienia następujących objawów: osłabienie, brak apetytu, senność, nawracające wymioty i bóle brzucha, żółtaczka (zażółcenie powłok skórnych i białkówek oczu) lub nawrotów napadów padaczkowych, zwłaszcza podczas pierwszych 6 miesięcy leczenia, należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza. 

W przypadku wystąpienia ostrych bólów brzucha należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza.

W przypadku myśli samobójczych, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Przed rozpoczęciem leczenia, również przed zabiegiem operacyjnym i w przypadku siniaków lub samoistnych krwawień zaleca się wykonanie badań laboratoryjnych (badanie morfologii krwi z rozmazem, w tym liczba płytek krwi, czas krwawienia i ocena testów krzepnięcia).

U pacjentów leczonych walproinianem sodu może wystąpić zwiększenie masy ciała. 

Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem prowadzącym, jeśli pacjentka planuje ciążę lub jeśli podejrzewa, że jest w ciąży.

Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczną metodę kontroli urodzeń (antykoncepcję) bez przerwy przez cały okres stosowania leku Convival Chrono.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważne jest, aby poinformować lekarza gdy pacjent stosuje: leki neuroleptyczne (stosowane w leczeniu zaburzeń psychotycznych); leki stosowane w leczeniu depresji, inhibitory MAO; benzodiazepiny stosowane w leczeniu bezsenności i zaburzeń lękowych; inne leki stosowane w leczeniu padaczki, w tym fenobarbital, fenytoinę, prymidon, lamotryginę, karbamazepinę, felbamat, topiramat; zydowudynę (stosowaną w leczeniu zakażeniem wirusem HIV i w leczeniu AIDS); meflochinę (stosowaną w leczeniu i zapobieganiu malarii); salicylany (kwas acetylosalicylowy); leki przeciwzakrzepowe; cymetydynę (stosowaną w leczeniu owrzodzenia żołądka); erytromycynę, ryfampicynę, karbapenem, imipenem i meropenem (antybiotyki).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku nie należy stosować w okresie ciąży oraz u kobiet w wieku rozrodczym, jeśli nie został zalecony przez lekarza. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczną antykoncepcję podczas leczenia.

Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem prowadzącym, jeśli pacjentka planuje ciążę lub jeśli podejrzewa, że jest w ciąży.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat w leczeniu manii.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Convival Chrono może wywoływać senność. Należy zachować ostrożność.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij