Silicosan, żel, pielęgnacja skóry trądzikowej,100 ml
Silicosan, żel, pielęgnacja skóry trądzikowej,100 ml
39.49 zł

Silicosan, żel, pielęgnacja skóry trądzikowej,100 ml

Silicosan, żel, pielęgnacja skóry trądzikowej,100 ml
Ostatnia cena produktu
39.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4,99 zł
Paczkomat InPost
4,99 zł
ODBIÓR W
4,99 zł
Wysyłka zagraniczna
19,99 zł

Opis

Silicosan żel do pielęgnacji cery trudnej trądzikowej i łojotokowej.

Skład według INCI

Aqua, Hydrated Silica, Alcohol, Xanthan Gum, Sorbic Acid, Triclosan.

Właściwości

Koloidalny żel krzemowy, który jest substancją czynną, posiada niezwykłe właściwości wiążące. Dzięki fizycznym siłom, które powstają w roztworze wodnym koloidalnej krzemionki działa ona jak magnes, który wiąże wszelkie zanieczyszczenia takie, jak bakterie, ich toksyny, alergeny, sebum, krew, wodę itp. z powierzchni, na którą zostanie zastosowana. Jeden mol3 koloidalnego żelu krzemowego posiada powierzchnię adsorpcyjną większą od boiska do piłki nożnej o niezwykle silnym ujemnym ładunku elektrostatycznym. Z drugiej zaś strony, koloidalna krzemionka jest chemicznie obojętna i bardzo słabo wchodzi w reakcje chemiczne. Dlatego stosowanie SilicoSanu jest tak bezpieczne i dlatego SilicoSan jest jedynym preparatem, który można stosować na czynne zmiany ropne.

SilicoSan i trądzik. Badania kliniczne wykazały, że stosowanie dwa razy dziennie koloidalnego żelu krzemowego znamiennie zmniejsza ilość zaskórników, wągrów i krost w ciągu kilku tygodni. Koloidalny żel krzemowy tak skutecznie oczyszcza skórę i zwalcza trądzik dzięki swej bardzo dużej czynnej powierzchni. Zastosowany na skórę w postaci maseczki koloidalny żel krzemowy tworzy na skórze powłokę i dzięki właściwościom adsorpcyjnym wiąże zanieczyszczenia, bakterie, toksyny i nadmiar sebum poza tym posiada efekt chłodzący, który pomaga zmniejszyć podrażnienie skóry.

SilicoSan i oczyszczanie. Koloidalny żel krzemowy jest przeznaczony nie tylko dla osób z trądzikiem. Posiada on również znakomite działanie jako rewitalizującą i głęboko oczyszczająca maseczka, która skutecznie oczyszcza skórę z tłuszczu i innych zanieczyszczeń pozostawiając ją wyraźnie świeższą i jaśniejszą. Jednocześnie pojawia się lekki efekt liftingu i wygładzenia skóry, gdy żel wysycha, co czasowo spłyca bruzdy i zmarszczki. Koloidalny żel krzemowy jest idealny dla osób, które mają lekko przetłuszczającą się cerę. Mogą one stosować maseczkę na okolice przetłuszczające się takie, jak czoło, nosi fałdy przynosowe codziennie oraz raz w tygodniu do głębokiego oczyszczania, najlepiej po parówce.

Stosowanie

Zajęty obszar skóry np twarz, szyja, ramiona, dekolt, plecy należy przemyć ciepłą wodą. Na lekko wilgotną skórę nałożyć cienką warstwę żelu i pozostawić na skórze do wyschnięcia 5-10 minut i spłukać ciepłą wodą. Początkowo stosować 2 razy dziennie przez okres co najmniej 4 tygodni, a nastęnie 1 raz dziennie.

Producent

PHYTOMEDICA
Poznańska 251
Ołtarzew
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Specyfika
Pora stosowania
Rodzaj skóry
Sposób aplikacji
PRODUCENT