Silicosan, żel, pielęgnacja skóry trądzikowej,100 ml
36.99 zł

Silicosan, żel, pielęgnacja skóry trądzikowej,100 ml

Silicosan, żel, pielęgnacja skóry trądzikowej,100 ml
Ostatnia cena produktu
36.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Silicosan żel do pielęgnacji cery trudnej trądzikowej i łojotokowej.

Skład według INCI

Aqua, Hydrated Silica, Alcohol, Xanthan Gum, Sorbic Acid, Triclosan.

Właściwości

Koloidalny żel krzemowy, który jest substancją czynną, posiada niezwykłe właściwości wiążące. Dzięki fizycznym siłom, które powstają w roztworze wodnym koloidalnej krzemionki działa ona jak magnes, który wiąże wszelkie zanieczyszczenia takie, jak bakterie, ich toksyny, alergeny, sebum, krew, wodę itp. z powierzchni, na którą zostanie zastosowana. Jeden mol3 koloidalnego żelu krzemowego posiada powierzchnię adsorpcyjną większą od boiska do piłki nożnej o niezwykle silnym ujemnym ładunku elektrostatycznym. Z drugiej zaś strony, koloidalna krzemionka jest chemicznie obojętna i bardzo słabo wchodzi w reakcje chemiczne. Dlatego stosowanie SilicoSanu jest tak bezpieczne i dlatego SilicoSan jest jedynym preparatem, który można stosować na czynne zmiany ropne.

SilicoSan i trądzik. Badania kliniczne wykazały, że stosowanie dwa razy dziennie koloidalnego żelu krzemowego znamiennie zmniejsza ilość zaskórników, wągrów i krost w ciągu kilku tygodni. Koloidalny żel krzemowy tak skutecznie oczyszcza skórę i zwalcza trądzik dzięki swej bardzo dużej czynnej powierzchni. Zastosowany na skórę w postaci maseczki koloidalny żel krzemowy tworzy na skórze powłokę i dzięki właściwościom adsorpcyjnym wiąże zanieczyszczenia, bakterie, toksyny i nadmiar sebum poza tym posiada efekt chłodzący, który pomaga zmniejszyć podrażnienie skóry.

SilicoSan i oczyszczanie. Koloidalny żel krzemowy jest przeznaczony nie tylko dla osób z trądzikiem. Posiada on również znakomite działanie jako rewitalizującą i głęboko oczyszczająca maseczka, która skutecznie oczyszcza skórę z tłuszczu i innych zanieczyszczeń pozostawiając ją wyraźnie świeższą i jaśniejszą. Jednocześnie pojawia się lekki efekt liftingu i wygładzenia skóry, gdy żel wysycha, co czasowo spłyca bruzdy i zmarszczki. Koloidalny żel krzemowy jest idealny dla osób, które mają lekko przetłuszczającą się cerę. Mogą one stosować maseczkę na okolice przetłuszczające się takie, jak czoło, nosi fałdy przynosowe codziennie oraz raz w tygodniu do głębokiego oczyszczania, najlepiej po parówce.

Stosowanie

Zajęty obszar skóry np twarz, szyja, ramiona, dekolt, plecy należy przemyć ciepłą wodą. Na lekko wilgotną skórę nałożyć cienką warstwę żelu i pozostawić na skórze do wyschnięcia 5-10 minut i spłukać ciepłą wodą. Początkowo stosować 2 razy dziennie przez okres co najmniej 4 tygodni, a nastęnie 1 raz dziennie.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Rodzaj skóry
Problem
Specyfika
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
Główny składnik