Na receptę

Brilique, 90 mg, tabletki powlekane, 56 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

159,99 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
159,99 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 805 aptekach.

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

AstraZeneca AB.
SE-151 85 Södertälje Szwecja

Opis

Brilique zawiera substancję czynną o nazwie tikagrelor. Należy ona do grupy leków przeciwpłytkowych.  Jest stosowany tylko u osób dorosłych, u których wystąpił:  zawał serca lub dusznica bolesna niestabilna.

Skład

Substancją czynną jest tikagrelor.

Każda tabletka powlekana zawiera 90 mg tikagreloru.

Substancje pomocnicze: mannitol (E421), ortofosforan dwuwapniowy, magnezu stearynian (E470b), karboksymetyloskrobia sodowa, hydroksypropyloceluloza (E463),  talk, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172), glikol polietylenowy 400, hypromeloza (E464).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pacjenci przyjmujący produkt leczniczy Brilique powinni codziennie przyjmować również małą dawkę podtrzymującą kwasu acetylosalicylowego (ASA) 75-150 mg, jeśli nie jest to indywidualnie przeciwwskazane.

Podanie doustne.
Produkt Brilique może być stosowany podczas posiłku lub niezależnie od posiłku.

Na blistrze znajdują się nadruki przestawiające słońce (dla dawek przyjmowanych rano) i księżyc (dla dawek wieczornych). Nadruki te wskazują pacjentom, kiedy przyjęli ostatnią dawkę.

Działanie

Brilique wywiera wpływ na komórki nazywane płytkami krwi (także trombocytami). Mogą one tworzyć zakrzepy wewnątrz zmienionych chorobowo naczyń krwionośnych w sercu i w mózgu.  Brilique pomaga hamować skupianie się płytek krwi, zmniejszając prawdopodobieństwo powstania zakrzepu, który może zmniejszyć przepływ krwi.

Wskazania

Produkt leczniczy Brilique, w skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym (ASA), jest wskazany w celu zapobiegania zdarzeniom sercowo-naczyniowym u dorosłych pacjentów: z ostrym zespołem wieńcowym (OZW) lub z zawałem mięśnia sercowego (zawał serca) w wywiadzie i wysokim ryzykiem zdarzeń sercowo-naczyniowych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu oraz jeśli u pacjenta stwierdzono czynne krwawienia patologiczne, krwotok śródczaszkowy w wywiadzie, ciężkie zaburzenia czynności wątroby.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Najczęstszymi zgłaszanymi działaniami niepożądanymi u pacjentów leczonych tikagrelorem były duszność, siniaczenie i krwawienia z nosa.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność i poinformować lekarza jeśli: u pacjenta występuje zwiększone ryzyko krwawień (z powodu poważnego urazu, niedawnych zabiegów chirurgicznych i stomatologicznych, z żołądka lub jelit);  pacjent będzie poddawany zabiegom chirurgicznym (w tym stomatologicznym);  u pacjenta występuje zbyt wolna czynność serca; u pacjenta stwierdzono astmę lub inne choroby płuc albo trudności z oddychaniem;  u pacjenta rozwiną się zaburzenia oddychania takie jak przyspieszenie oddechu, spowolnienie oddechu lub bezdech;  pacjent ma jakiekolwiek zaburzenia wątroby lub przebył w przeszłości chorobę, która mogła uszkodzić wątrobę;  badanie krwi u pacjenta wykazało zawartość kwasu moczowego powyżej normy.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Nie wolno stosować leku Brilique,  jeśli pacjent stosuje którykolwiek z następujących leków: ketokonazol, klarytromycyna, nefazodon, rytonawir, atazanawir.

Należy zachować ostrożność przy równoległym stosowaniu z heparyną. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o stosowaniu któregokolwiek z następujących leków:  rosuwastatyna, symwastatyna lub lowastatyna, ryfampicyna, fenytoina, karbamazepina i fenobarbital,  digoksyna, cyklosporyna, chinidyna i diltiazem, beta-adrenolityki i werapamil, morfina i inne opioidy, doustne leki przeciwzakrzepowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne, selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Brilique podczas ciąży lub w przypadku możliwości zajścia w ciążę. Podczas stosowania leku kobiety powinny używać odpowiednich środków antykoncepcyjnych, aby nie zajść w ciążę.

Decyzję o zastosowaniu leku w okresie karmienia piersią może podjąć wyłącznie lekarz.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosowania leku Brilique u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W przypadku wystąpienia zawrotów głowy lub dezorientacji podczas stosowania leku, należy zachować ostrożność.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij