Procto-Glyvenol, krem doodbytniczy (import równoległy) 30 g
19.99 zł

Procto-Glyvenol, krem doodbytniczy (import równoległy) 30 g

Procto-Glyvenol, krem doodbytniczy (import równoległy) 30 g
Ostatnia cena produktu
19.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek do miejscowego leczenia hemoroidów.

Skład

Substancje czynne: tribenozyd 50 mg, lidokainy chlorowodorek 20 mg; substancje pomocnicze: Arlacel 60, cetomakrogol 1000, alkohol cetylowy, izopropylu palmitynian, parafina ciekła, hydroksybenzoesan metylu, hydroksybenzoesan propylu, sorbitol (roztwór), kwas stearynowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Krem doodbytniczy stosować rano i wieczorem aż do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć stosując krem raz dziennie. W przypadku leczenia wewnętrznych żylaków odbytu krem należy nakładać za pomocą załączonego aplikatora, który należy nakręcić na gwint tuby.

Aplikator zaopatrzony jest w kapturek ochronny. Należy go zdjąć przed użyciem kremu a po aplikacji umieścić na swoim miejscu. Należy umyć ręce po każdorazowym zastosowaniu Procto-Glyvenolu.

Działanie

Tribenozyd działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwbólowo, przeciwświądowo a także przeciwdziała uszkodzeniom śródbłonka naczyniowego. Lidokaina łagodzi natychmiast ból. Procto-Glyvenol łagodzi w ten sposób dokuczliwe objawy żylaków odbytu. Preparat działa miejscowo, praktycznie nie wywiera działania ogólnoustrojowego.

Wskazania

Procto-Glyvenol w postaci kremu doodbytniczego jest preparatem przeznaczonym do leczenia zewnętrznych i wewnętrznych żylaków odbytu.

Przeciwwskazania

Preparatu Procto-Glyvenol nie należy używać u: osób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników preparatu, nie stosować u dzieci.

Działania niepożądane

Reakcje skórne jak pieczenie w miejscu podania, wysypka, świąd i pokrzywka. Bardzo rzadko: reakcje anafilaktyczne, w tym obrzęk naczynioruchowy, obrzęk twarzy, skurcz oskrzeli i zaburzenia sercowo-naczyniowe

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża: Leku nie należy stosować w pierwszych 3 miesiącach ciąży. Lek może być stosowany od 4 miesiąca ciąży pod warunkiem nie przekraczania dozwolonych dawek.

Karmienie piersią: Lek może być stosowany podczas karmienia piersią pod warunkiem nie przekraczanie dozwolonych dawek.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus