Baneocin, maść (import równoległy) 20 g
10.65 zł

Baneocin, maść (import równoległy) 20 g

Baneocin, maść (import równoległy) 20 g
Ostatnia cena produktu
10.65 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat złożony, zawierający antybiotyki (bacytracynę, neomycynę), stosowany miejscowo na skórę w leczeniu zakażeń bakteryjnych.

Skład

1 g maści zawiera 250j.m. bacytracyny w postaci bacytracyny cynkowej i 5 mg neomycyny w postaci siarczanu neomycyny. Substancje pomocnicze: lanolina i parafina biała płynna.

Dawkowanie

Niewielką ilość maści nakładać cienką warstwą na chorobowo zmienione miejsca na skórze. Stosować 2-3 razy na dobę.

Działanie

Lek zawiera dwie substancje czynne o działaniu przeciwbakteryjnym - bacytracynę i neomycynę. Dzięki skojarzonej reakcji tych substancji lek ma szeroki zakres działania.

Bacytracyna zabija przede wszystkim bakterie Gram-dodatnie, a neomycyna zarówno bakterie Gram-dodatnie, jak i Gram-ujemne. Baneocin nie działa na grzyby i wirusy.

Wskazania

Baneocin jest wskazany w miejscowym leczeniu bakteryjnych zakażeń małych powierzchni skóry (jak np. zakażenie niewielkich ran, zakażenie skóry w przebiegu odmrożeń i oparzeń).

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Baneocin:


•    jeśli pacjent jest uczulony na bacytracynę, neomycynę, inne antybiotyki aminogllkozydowe lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku

•    na duże powierzchnie skóry, w ciężkich uszkodzeniach skóry oraz długotrwale, ze względu na ryzyko toksycznego działania leku na nerki i słuch, z utratą słuchu włącznie

•    jeśli pacjent ma ciężkie zaburzenia czynności serca lub nerek

•    jeśli u pacjenta stwierdzono wcześniej uszkodzenie narządu słuchu (przedsionka lub ślimaka)

•    jeśli pacjent ma przedziurawioną (perforacja) błonę bębenkową nie należy stosować maści do ucha zewnętrznego

•    do oczu i na błony śluzowe

•    na rany głębokie lub kłute, sączące zmiany chorobowe

•    ciężkie oparzenia

•    duże powierzchnie uszkodzonej skóry.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Baneocin - Bacitracinum, Neomycini sulfas - zastosowanie i działanie

Skład:

bacytracyna siarczan neomycyny

Postać:

maść

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

bakteriobójcze

Wskazania:

Ropne zapalenia skóry, pieluszkowe zapalenie skóry niemowląt, rany po oparzeniach i zabiegach operacyjnych.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Częstotliwość stosowania i czas trwania kuracji ustala lekarz. Maść nanosi się na miejsca chorobowo zmienione. Bardzo ostrożnie stosować na duże powierzchnie uszkodzonej skóry, sączące zmiany chorobowe i owrzodzenia żylakowe. Nie stosować długotrwale. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Wysypka, świąd, nadkażenie grzybicze lub bakteryjne. Przy stosowaniu na dużych powierzchniach może działać uszkadzająco na słuch, nerki i układ nerwowy. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na neomycynę lub bacytracynę, zaburzenia funkcji schorzenia nerek, uszkodzony narząd słuchu. Gdy przyjmujesz leki moczopędne, inne antybiotyki aminoglikozydowe, cefalosporyny, narkotyczne leki przeciwbólowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosowanie leku ograniczone jest do przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają ewentualne zagrożenie dla płodu i niemowlęcia.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus