Vicks SymptoMed Complete Cytryna, proszek do sporządzania roztworu, 5 saszetek
12.49 zł

Vicks SymptoMed Complete Cytryna, proszek do sporządzania roztworu, 5 saszetek

Vicks SymptoMed Complete Cytryna, proszek do sporządzania roztworu, 5 saszetek
Ostatnia cena produktu
12.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Proszek do sporządzania roztworu doustnego przeznaczony do łagodzenia objawów przeziębienia i grypy

Skład

paracetamol 500mg, gwajafenezyna 200mg, fenylefryny chlorowodorek 10mg

sacharoza kwas cytrynowy, kwas winowy, sodu cyklaminian, sodu cytrynian aspartam, acesulfam potasowy, mentol w proszku aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 saszetka co 4-6 godzin w razie potrzeby. Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby.

Działanie

Skuteczny w walce z bolem w tym bólem głowy i bólem gardła oraz obniża gorączkę

Rozrzedza flegmę ułatwiając odkrztuszanie w mokrym kaszlu.

Zmniejsza obrzęk nosa i w ten sposób umożliwia jego udrożnienie

Wskazania

Proszek do sporządzania roztworu doustnego przeznaczony do łagodzenia objawów przeziębienia i grypy takich jak:

  • ból głowy
  • ból ciała
  • ból gardła
  • gorączka
  • przekrwienie nosa
  • kaszel z odksztuszniem

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu.

Dzieci poniżej 12 roku życia

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 860 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Vicks SymptoMed - Paracetamolum, Guaifenesinum, Phenylephrini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol gwajafenezyna chlorowodorek fenylefryny

Postać:

proszek do sporządzania roztworu

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe udrażnia nos wykrztuśne zmniejsza obrzęk śluzówki górnych dróg oddechowych łagodzi objawy nieżytu dróg oddechowych

Wskazania:

Preparat ma na celu łagodzeniu objawów przeziębinia i grypy Gdy występują objawy: ból i/ lub gorączka, niedrożność nosa, mokry kaszel. 

Dawkowanie:

Doustnie. Lek ma postać proszku do rozpuszczanie w wodzie do picia w postaci gorącego napoju. Wsypać jedną saszetkę proszku do kubka i zalać gorącą wodą, ale nie wrzącą (około 250 ml) Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury nadającej się do picia.  Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin w razie potrzeby. Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby. Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 roku życia.  

Możliwe skutki uboczne:

reakcje alergiczne, anafilaksja, świszczący oddech lub problemy z oddychaniem, ból głowy, zawroty głowy pochodzenia ośrodkowego, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, przyśpieszone bicie serca, wzrost ciśnienia krwi, bezseność, nerwowość, drżenia, pobudliwość, niepokój, dezorientację, lęk, utrata apetytu, nudności i wymioty.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol, gwajafenazynę, fenylefryny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników.Gdy masz choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, choroby wątroby, ciężką choroby nerek, nadczynność tarczycy, cukrzycę, jaskrę z wąskim kątem przesączania, porfilię. Gdy stosujesz trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki beta-adrenolityczne, inhibitory monoaminooksydazy, leki obniżające ciśnienie krwi lub przeciw dławicy piersiowej.   

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus