Vidisic, (2 mg/g), żel do oczu (import równoległy) 10 g
18.49 zł

Vidisic, (2 mg/g), żel do oczu (import równoległy) 10 g

Vidisic, (2 mg/g), żel do oczu (import równoległy) 10 g
Ostatnia cena produktu
18.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Żel o dużej lepkości stosowany do leczenia nawet ciężkich objawów leczenia suchego oka.  

Importer: InPharm
Kraj pochodzenia:Niemcy

Skład

Karbomer, cetrymid, sodu wodorotlenek, sorbitol, woda do wstrzykiwań.  

Dawkowanie

Krople należy wkraplać do worka spojówkowego 3 do 5 razy na dobę lub w zależności od potrzeb częściej oraz około 30 minut przed snem.  

Działanie

Żel do oczu zawierający karbomer, zastępuje płyn łzowy w przypadku zaburzeń jego wydzielania  i w  objawowym leczeniu suchego oka.  

Wskazania

Visdic jest stosowany w objawowym leczeniu zespołu suchego oka, który związany jest z odwodnieniem powierzchni oka spowodowanym brakiem produkcji naturalnych łez.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwosć  (uczulenie) na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Preparat zachowuje trwałość przez 6 tygodni od pierwszego otwarcia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Vidisic - Carbomerum - zastosowanie i działanie

Skład:

karbomer

Postać:

żel do oczu

Kategoria:

Narządy wzroku i słuchu

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

nawilżające

Wskazania:

Profilaktyka i leczenie zespołu "suchego oka" o różnej przyczynie.

Dawkowanie:

Miejscowo do worka spojówkowego. 1 kropla zwykle 3-5 razy dziennie oraz przed snem. Uwaga! W trakcie stosowania preparatu nie należy używać soczewek kontaktowych. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości. Podrażnienie oka (pieczenie, przekrwienie, uczucie obecności ciała obcego). Podobnie jak po podaniu innych leków do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zastosowaniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy stosujesz inne leki. Jeżeli stosujesz inne leki okulistyczne należy zachować co najmniej 5-10 minutową przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich. Preparat Vidisic powinien być stosowany jako ostatni. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować po konsultacji z lekarzem.