Venoruton Gel, (20 mg/g), żel, 40 g (import równoległy, InPharm)
16.49 zł

Venoruton Gel, (20 mg/g), żel, 40 g (import równoległy, InPharm)

Venoruton Gel, (20 mg/g), żel, 40 g (import równoległy, InPharm)
Ostatnia cena produktu
16.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Venoruton Gel należy do grupy leków chroniących naczynia żylne.

Importer: InPharm
Kraj: Austria
Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

1g żelu zawiera:
substancja czynna: 20mg O- (ß-hydroksyetylo)- rutozydów
substancje pomocnicze: karbomer, sodu wodorotlenek, disodu etylenodiaminoczterooctan, chlorek benzalkoniowy 0,05mg/g, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Nanieść żel miejscowo na skórę, lekko wmasować aż do całkowitego wchłonięcia.

Działanie

Działa na mniejsze naczynia krwionośne poprzez zmniejszenie przepuszczalności uszkodzonych ścian kapilar dla płynów i morfotycznych elementów krwi.

Wskazania

Lek jest wskazany do miejscowego stosowania na skórę w bólach i obrzękach nóg, wywołanych przewlekłą niewydolnością żylną oraz jej objawami takimi jak: uczucie "ciężkich nóg" i bóle kończyn dolnych, obrzęki kończyn dolnych kurcze mięśni i zaburzenia czucia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Działania niepożądane

Venoruton Gel jest na ogół dobrze tolerowany.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Venoruton Gel - Oxerutinum - zastosowanie i działanie

Skład:

okserutyna

Postać:

żel

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Angiologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwobrzękowe ochronnie na naczynia krwionośne

Wskazania:

Przewlekła niewydolność żylna z objawami bólu i ciężkości kończyn dolnych, obrzękami kończyn dolnych, skurczami mięśni i mrowieniem. Bóle i obrzęki pourazowe oraz po leczeniu obliteracyjnym żylaków.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Żel wmasowywać 2 razy dziennie (rano i wieczorem) do całkowitego wchłonięcia. Preparat może być stosowany pod opatrunek lub bandaż elastyczny. Uwaga! Preparat Venoruton Gel stosuje się tylko na nie uszkodzoną skórę. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko alergia skórna. Brak wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat nie powinien być stosowany w pierwszym trymestrze ciąży.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus