Refundowany

Amlomyl, 10 mg, tabletki, 30 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

10.89 zł
10.89 zł
0.00 zł
0.00 zł
3.27 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
10.89 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!

Dostępny w 33 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Mylan IRE Healthcare Ltd.
Unit 35/36, Grange Parade, Baldoyle Industrial Estate
Dublin

Producent

MYLAN B.V.

Opis

Lek Amlomyl stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz dławicy piersiowej. Należy do grupy leków określanych jako antagoniści wapnia.

Skład

Substancją czynną leku jest amlodypina.

Każda tabletka zawiera 10 mg amlodypiny (w postaci amlodypiny bezylanu).

Substancje pomocnicze: wapnia wodorofosforan, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Lek podaje się doustnie. Należy go stosować w sposób ciągły. W przypadku pominięcia tabletki, kolejną przyjąć o stałej porze. Nie stosować dawki podwójnej. Nie przerywać samodzielnie leczenia.

Lek można stosować niezależnie od posiłków i napojów. Należy go przyjmować o tej samej porze każdego dnia, popijając wodą. Nie należy przyjmować leku Amlomyl z sokiem grejpfrutowym.

Tabletkę można podzielić na równe dawki.

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Działanie

Produktu leczniczy Amlomyl zawiera substancje czynną amlodypinę, która działa rozkurczająco na mięśnie gładkie naczyń. Powoduje to obniżenie ciśnienia.

Wskazania

Lek Amlomyl stosuje się w leczeniu nadciśnienia tętniczego, przewlekłej dławicy piersiowej i naczynioskurczowej dławicy piersiowej typu Prinzmetala.

Przeciwwskazania

Leku Amlomyl nie należy stosować u pacjentów z nadwrażliwością na pochodne dihydropirydyny i którykolwiek składnik produktu leczniczego. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest również ciężkie niedociśnienie tętnicze, wstrząs kardiogenny oraz zwężenie zastawki aortalnej lub niewydolność serca po przebytym zawale mięśnia sercowego.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Najczęściej notowanymi działaniami niepożądanymi podczas leczenia były: senność, zawroty głowy, ból głowy, kołatanie serca, zaczerwienienie twarzy, ból brzucha, nudności, obrzęk okolicy kostek, obrzęk oraz uczucie zmęczenia.

Więcej informacji na temat działań niepożądanych leku Amlomyl znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność jeśli pacjent cierpi na niewydolność serca, przeszedł niedawno zawał serca, ma zaburzenia czynności wątroby. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania u pacjentów z przełomem nadciśnieniowym. Zwiększanie dawki u pacjentów w podeszłym wieku należy przeprowadzać bardzo ostrożnie.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować, również tych, które wydawane są bez recepty.

Lek może wchodzić w interakcje z niektórymi antybiotykami, lekami przeciwgrzybiczymi, stosowanymi w leczeniu HIV, określonymi lekami stosowanym w chorobach serca oraz podawanymi po przeszczepach. Wpływa na poziom leków zawierających symwastatynę. Może działać silniej jeśli pacjent przyjmuje jednocześnie inne leki na nadciśnienie. Nie stosować jednocześnie z preparatami z zielem dziurawca.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Amlomyl w czasie ciąży poza sytuacjami, gdy nie ma innej, bezpieczniejszej metody leczenia i gdy sama choroba stwarza większe zagrożenie dla matki i płodu. Decyzję o zastosowaniu leku w okresie ciąży i karmienia piersią podejmuje lekarz.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek Amlomyl stosuje się u dzieci od 6 roku życia i dorosłych. Brak jest danych o zastosowaniu w lecznictwie u dzieci poniżej 6 roku życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Ze względu na możliwość wystąpienia bólów i zawrotów głowy, nudności i zmęczenia, należy zachować ostrożność, szczególnie na początku leczenia.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij