Produkt w kategoriach

Cerumex MD, preparat do higieny uszu, 15 ml

Cerumex MD, preparat do higieny uszu, 15 ml

10.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL
Paczkomaty Inpost

Opis

Preparat przeznaczony do stosowania w profilaktyce niedosłuchu przewodzeniowego, spowodowanego nadmiernym gromadzeniem się woszczyny w przewodzie słuchowym zewnętrznym u dzieci i dorosłych.

Skład

Aqua, Glycerin, Sodium, Bicarbonate phenoxyethanol (and ethylhexylglicerin).

Działanie

Cerumex MD to łagodny środek zawierający bezpieczne i skuteczne substancje, które penetrując do woszczyny powodują jej rozmiękanie i rozpuszczanie.

Cerumex MD jest polecany dla dzieci.

Cerumex MD regularnie stosowany pozwala usuwać pozostałości woskowiny z przewodu słuchowego jako profilaktyka zatkanego ucha.

Cerumex MD ułatwia rozmiękanie twardych czopów woskowinowych.

Wskazania

Cerumex MD to łagodny środek zawierający bezpieczne i skuteczne substancje, które penetrując do woszczyny powodują jej rozmiękanie i rozpuszczenie.
 

Sposób użycia wyrobu medycznego

  1. Preparat ogrzać w dłoni do temperatury ciała.
  2. Przechylić głowę na bok.
  3. Wlać do jednego ucha od 5 do 10 kropli preparatu starając się by nie wydostały się na zewnątrz. Dla lepszego działania preparatu, należy pozostać z przechyloną głową przez kilka minut, by zapobiec wypłynięciu preparatu na zewnątrz.
  4. Zakręcić butelkę po każdym użyciu preparatu.
  5. Powtarzać zakrapianie 2 razy dziennie przez okres do 4 dni. Resztki woszczyny można wypłukać wodą pod prysznicem przy okazji mycia głowy wodą o temperaturze około 37 st.C.

Nie używać preparatu dłużej niż 4 dni w sposób ciągły. Jeśli nadmiar woszczku pozostaje nadal w uchu, trzeba skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować preparatu przy wyciekach z ucha, podrażnieniu, wysypce w uchu, zawrotach głowy, urazie lub perforacji błony bębenkowej, drenażu błony bębenkowej.

Uwagi

  • Przechowywać zamknięte opakowanie w temperaturze do 30 st.C.
  • Jedno opakowanie przeznaczone jest dla jednego użytkownika.
  • Zawartość opakowania zużyć w ciągu miesiąca od otwarcia.
  • Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
  • Nie wolno używać preparatu na woszczek do oczu.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Nie stosować preparatu przy wyciekach z ucha, podrażnieniu, wysypce w uchu, zawrotach głowy, urazie lub perforacji (dziura) błony bębenkowej, drenażu błony bębenkowej. W przypadku istnienia powyższych stanów, przed użyciem preparatu trzeba zasięgnąć porady lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 849 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus