Bionect, krem, 30 g
20.69 zł

Bionect, krem, 30 g

Bionect, krem, 30 g
Ostatnia cena produktu
20.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Krem jest zalecany w leczeniu uszkodzeń oraz ran skóry.

Skład

sól sodowa kwasu hialuronowego 0,2%, monostearynian glikolu polietylenowego 400, ester decylowy kwasu oleinowego, wos emulgujaćy, gliceryna, roztwóe sorbitolu 70%, dehydrooctan sodu, p-hydroksybenzoesan propylu, aromat, woda oczyszczona.

Działanie

Bionect Krem zawiera kwas hialuronowy – biologiczny polisacharyd (cukier złożony) występujący w przestrzeni międzykomórkowej większości tkanek. Dzięki swoim właściwościom hydrofilowym (zdolności cząsteczek do łączenia się z wodą) utrzymuje prawidłową zawartość wody w przestrzeni międzykomórkowej, ułatwiając w ten sposób migrację komórek i regenerację naskórka na miejscu uszkodzeń. Kwas hialuronowy przyczynia się do stymulacji wszystkich faz związanych z procesem gojenia ran. Jego działanie zostało przetestowane w różnych dziedzinach medycyny i udokumentowane licznymi badaniami naukowymi.

Wskazania

Przeznaczony do pokrywania świeżych oraz trudno gojących się ran. Zapewnia wilgotne środowisko oraz chroni przed mechanicznymi mikrouszkodzeniami.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Należy nałożyć na powierzchnię rany dwa lub więcej razy dziennie.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Nie należy stosować łącznie ze środkami dezynfekcyjnymi zawierającymi czwartorzędowe sole amonowe.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 940 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Bionect - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas hialuronowy

Postać:

aerozol żel pianka krem

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia

Działanie :

ochronne

Wskazania:

Zalecany w leczeniu uszkodzeń i ran skóry. W szczególności, jest przeznaczona do pokrywania świeżych i trudno gojących się ran (otarć, miejsc pobrania przeszczepów i ran pooperacyjnych, oparzeń pierwszego i drugiego stopnia, owrzodzeń naczyniowych i metabolicznych oraz odleżyn). Dzięki swoim właściwościom zapewnia wilgotne środowisko rany oraz chroni przed mechanicznymi mikrouszkodzeniami.

Dawkowanie:

Rany i owrzodzenia powinny być oczyszczone i zdezynfekowane przed leczeniem. Należy pokryć powierzchnię rany jednolitą warstwą  dwa lub więcej razy dziennie. Zaopatrzona w ten sposób rana powinna zostać przykryta sterylnym opatrunkiem z gazy i sterylnym bandażem.

Możliwe skutki uboczne:

Możliwa nadwrażliwość na składniki preparatu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.